Zamiast przedwyborczych obietnic – przykłady dotychczasowych działań dra Ciesielczyka jako radnego Rady Miejskiej w Tarnowie:
Radny Ciesielczyk wielokrotnie zwracał uwagę na „brak należytej troski o mienie komunalne”, „nieprawidłowości stwierdzone w przypadku (…) postępowań przetargowych”, krytykował niewłaściwy sposób organizowania konkursów na kierownicze stanowiska lub brak konkursów. „… zwrócił się o przeprowadzenie analizy celowości zatrudnienia armii urzędników w Urzędzie Miasta (…), sprzeciwia się także zatrudnianiu w urzędzie najbliższych krewnych radnych”.
patrz np.: „Gazeta Krakowska”, 16.01.1996, 3.11.1998, 8.04.1999 lub tygodnik „Azoty”, 1.11.1995
Radny Ciesielczyk protestował przeciw astronomicznym wynagrodzeniom dyrektorów szpitali oraz ówczesnych szefów kas chorych, które później zastąpił NFZ.
patrz: list radnego Ciesielczyka do Krzaklewskiego z 9.01.1999
Radny Ciesielczyk żądał zmniejszenia wydatków na biurokrację o 15 miliardów starych złotych i przeznaczenia tej kwoty np. na dodatki gminne dla nauczycieli.
patrz: wniosek Ciesielczyka z 12.12.1996 w: „Dziennik Polski”, 24.01.1997
Radny Ciesielczyk proponował „zmniejszyć wydatki na miejską biurokrację o 10% rocznie i (…) przeznaczyć te pieniądze np. na remonty dróg i chodników lub dokończenie budowy szkoły dla dzieci niepełnosprawnych”.
patrz: „Temi”, 6.12.2000
Radny Ciesielczyk na sesji Rady Miejskiej 18.01.1996 „stwierdził, że podobnie jak w całym kraju, większość tarnowian żyje na granicy nędzy, więc należy się wstrzymać z ewentualnymi podwyżkami (cen wody, czynszów etc.)”. Nazwał je „szykanami finansowymi wobec najbiedniejszych mieszkańców”.
patrz np.: „Gazeta Wyborcza”, 27.05.1997
W styczniu 1998 dr Ciesielczyk był inicjatorem projektu uchwały Rady Miejskiej, sprzeciwiającej się likwidacji województwa tarnowskiego (projekt z 22.01.1998). W lutym 2000 stworzył Komitet Reaktywacji Województwa Tarnowskiego.
patrz: Super Express, 16.02.200
Radny Ciesielczyk wielokrotnie sprzeciwiał się łamaniu prawa przez urzędników oraz napiętnował niesłuszne wyroki sądowe. Po dwóch latach „bojów sądowych” wygrał w Sądzie Najwyższym z ówczesnym prezydentem Tarnowa, wojewodą małopolskim i sędziami Naczelnego Sądu Administracyjnego w Krakowie, którzy (łamiąc m.in. Konstytucję RP) zakazali mu organizowania w Tarnowie demonstracji przeciwko jednemu z senatorów RP. Na wniosek Ciesielczyka Rzecznik Praw Obywatelskich wniósł rewizję nadzwyczajną, a Sąd Najwyższy RP wydał wyrok, przyznający rację dr. Ciesielczykowi. Później potwierdził to Trybunał w Strasburgu.
patrz: „Rzeczpospolita:”, 8.01.2001
Dr Ciesielczyk był pierwszym, który postulował utworzenie w Tarnowie wyższej uczelni, mimo że ówczesne władze miasta wyśmiewały ten pomysł. Powstałą po kilku latach w Tarnowie PWSZ proponowano później nazwać z tego powodu imieniem dra Marka Ciesielczyka!
patrz: artykuł „Alternatywne bujanie w obłokach”, w: „Gazeta Krakowska”, 19.01.1994
oraz „Gazeta Krakowska”, 14.04.1998 i 17.07.2000
Zapraszając do Tarnowa wiceministra handlu i przemysłu potężnego stanu amerykańskiego Illinois, dr Ciesielczyk udowodnił, iż nawet jako osoba prywatna potrafi zrobić więcej dla miasta i regionu niż niejeden prezydent, wojewoda czy poseł. Kilkunastoletni pobyt na Zachodzie dra Ciesielczyka zaowocował licznymi kontaktami. Już jako Dyrektor Centrum Polonii w Brniu doprowadził do wizyty Dyrektora Biura Stanu Illinois na Europę Centralną na Powiślu Dąbrowskim.
Co zrobił dr Marek Ciesielczyk dla Powiśla i całego subregionu jako Dyrektor Centrum Polonii – patrz tutaj: http://www.marekciesielczyk.com/centrum-polonii/
_______________________________________________________________
Co inni myślą o Ciesielczyku - kliknij tutaj: Opinie nt.Ciesielczyka
_______________________________________________________________
Dr Ciesielczyk jako szef stowarzyszenia Uczciwość walczy o prawdziwą pomoc dla rodzin wielodzietnych i przywrócenie demokracji w tarnowskim samorządzie na początku 2013 - patrz: film poniżej: