Dr MarekCiesielczyk
Skrytka pocztowa 40,  33-100 Tarnów 1
Tel:+48 601 255849, dr.ciesielczyk@gmail.com
patrz także:
https://www.instagram.com/marekciesielczyk/
https://twitter.com/dr_ciesielczyk
www.oburzeni.pl
www.prawdemowiac.pl
http://www.uczciwosc.org.pl/

 
Kliknij na zdjęcie powyżej, by zobaczyć wywiad telewizyjny z Ciesielczykiem nt. polskiego bieguna korupcji.
Dlaczego warto poprzeć OBURZONYCH - wywiad dra Ciesielczyka dla Radio FAMA:
 
 
 
Dlaczego Polska nie jest państwem demokratycznym, sprawiedliwym, jak rozbić panujący od 20 lat układ władzy, dlaczego Ciesielczyk jest najlepszym kandydatem na Prezydenta Tarnowa (obecny prezydent, podejrzany o korupcję, trafił za kratki) - spotkanie dra Ciesielczyka z mieszkańcami Tarnowa 11 listopada 2013. Kliknij na obrazek powyżej, by wejść na relację filmową z tej prelekcji.
 
Zobacz film z wręczenia dr.Ciesielczykowi jednego z nawyższych odznaczeń państwowych - Krzyża Wolności i Solidarności, którym został uhonorowany na wniosek Prezesa IPN przez Prezydenta Polski za walkę o wolną Polskę w czasach PRL-u - kliknij myszką na zdjęcie powyżej.
 
Dr Ciesielczyk pierwszy pokazał przed kamerami w USA donosy TW BOLKA - patrz film poniżej:
 
 
 
Kliknij myszką na zdjęcie powyżej, a zobaczysz relację filmową TVP Polonia z wykładu dr. Marka Ciesielczyka w Chicago w 2009 roku, w którym wzięło udział ponad 600 osób!
 
Zobacz film z wykładu dr. Marka Ciesielczyka w Los Angeles w lutym 2013 roku, klikając myszką na zdjęcie powyżej.
 
Zobacz relację filmową z wykładu dr. Marka Ciesielczyka w Phoenix, w Arizonie w styczniu 2013 roku, klikając myszką na zdjęcie powyżej.
 
W lutym 2013 dr Marek Ciesielczyk został uhonorowany - obok obecnego premiera Szkocji Alexa Salmonda nagrodą BRAVEHEART (WALECZNE SERCE) „za niezłomną walkę o demokrację, wolność i prawdę" jako redaktor naczelny pisma i portalu PRAWDĘ MÓWIĄC - klikając na zdjęcie powyżej, obejrzysz relację filmową z wręczenia tej nagrody.
 
 
 
Kliknij myszką na zdjęcia poniżej:
 
Kliknij myszką na obrazek poniżej:
 
 
Twórca tarnowskiej "Białorusi Samorządowej" - Przewodniczący Rady Miejskiej w Tarnowie Grzegorz Światłowski - kliknij myszką na obrazek oraz na film poniżej
 
 
Prezydent Tarnowa, Ryszard Ś. został aresztowany przez ABW 27 września 2013, podejrzany o korupcję. Kliknij myszką na zdjęcie, by otworzyć artykuł i film na ten temat.
 
Ten bilbord "Prawdę mówiąc został zasłonięty po kilku tygodniach. Kliknij na to zdjęcie, a wejdziesz na film nt. cenzury na ulicach Tarnowa
 
Obradująca 7 października 2013 Rada Miejska w Tarnowie całkowicie się skompromitowała, nie ogłaszając referendum w sprawie odwołania aresztowanego przez ABW i podejrzewanego o korupcję przez prokuraturę prezydenta miasta Ryszarda Ś. Kliknij myszką na zdjęcie wyżej (na którym jest M.Ciesielczyk na sesji), by otworzyć artykuł na ten temat.
 
__________________________
Jak obalić absurdalny, niesprawiedliwy system w Polsce - zdaniem Ciesielczyka i innych uczestników ruchu OBURZONYCH - patrz: film niżej:
Skandaliczne wypowiedzi radnych po sesji 24.10.2013 - po przedłużeniu aresztu prezydenta Tarnowa Ryszarda Ś. - patrz film niżej:
 
Dlaczego nie warto głosować na żadengo z obecnych radnych tarnowskich - przerażająca impotencja Rady Miejskiej po aresztowaniu Prezydenta Tarnowa
Kliknij myszką na obrazek wyżej, by wejśc na nową stronę stowarzyszenia OBURZENI: www.oburzeni.pl
 
Kliknij myszką na obraz, by wejść na artykuł na ten temat i powiększyć wykres.
 
Wywiad z dr. Markiem Ciesielczykiem w Gazecie Krakowskiej w 2016 nt. OBURZONYCH - kliknij myszką na obrazek, by powiększyć tekst.
 
 
Wywiad - część 2 - kliknij myszką na obrazek, by powiększyć tekst.
 
______________________________________________________________
Zapraszamy na
Trzeci Ogólnopolski i równocześnie
Podlaski Sejmik Antysystemowy OBURZONYCH
nad Jeziorem Rajgrodzkim
24 – 26 czerwca 2016
Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy Energetyk
ul. Leśna 1,  19-209 Rajgród
noclegi w pokojach 2-osobowych (30 zł za 1 osobę za noc)
piątek 24 czerwca i sobota 25 czerwca przyjazd uczestników
sobota 25 czerwca:
przed południem czas wolny - możliwość wypożyczenia łódek etc.
godz. 15:oo - wspólnie obejrzymy mecz Polska - Szwajcaria w strefie kibica OBURZONYCH
godz. 19:00 początek obrad  
niedziela 26 czerwca czas wolny
możliwość przedłużenia pobytu 
mapa dojazdu: 
https://www.google.com/maps/ place/Energetyk+O%C5%9Brodek+ Szkoleniowo-Wypoczynkowy/@53. 727457,22.636248,15z/data=! 4m5!3m4!1s0x0: 0x433ced75b49b29ab!8m2!3d53. 7274574!4d22.6362484?hl=pl
Zgłoszenia uczestnictwa (z podaniem terminu przyjazdu, ilości osób i noclegów) do czwartku 23  czerwca wyłącznie mailowo: antypartia@gmail.info
____________________________________________________________
Po pierwszym Ogólnopolskim Sejmiku Antysystemowym w Warszawie 19 marca 2016, zaczęły się ukazywać artykuły prasowe nt. ofensywy politycznej OBURZONYCH - patrz np. tutaj:
http://krakow.wyborcza.pl/krakow/1,44425,19820746,oburzeni-na-kukiza-chca-do-sejmikow-formuja-nowe-struktury.html
______________________________________________________________
 
 
Kliknij myszką na obrazek, by go powiększyć.
 
Powstało nowe, ogólnopolskie ugrupowanie
W niedzielę, 29 listopada 2015 w Warszawie powstało nowe ugrupowanie, obejmujące swym działaniem teren całej Polski. Uczestnicy tego projektu politycznego wywodzą się przede wszystkim z ruchu Kukiza. 
Wspólnym mianownikiem są więc dla nich eksponowane przez ten ruch punkty programowe (gruntowna reforma obecnego wymiaru niesprawiedliwości – w tym np. likwidacja irracjonalnego gorsetu biurokratycznego, hamującego rozwój gospodarki czy też absurdalnych reguł funkcjonowania samorządu, umożliwiających bezkarny rozkwit korupcji i nepotyzmu – zwłaszcza w tzw. Polsce powiatowej), urealnienie instytucji referendum czy też zmiana ordynacji wyborczej zarówno do parlamentu jak i samorządu). Istotnym, nie rozwiązanym w Polsce jak dotychczas problemem jest dla uczestników projektu katastrofalny stan systemu ochrony zdrowia, edukacji oraz brak faktycznego bezpieczeństwa państwa i bezpieczeństwa socjalnego potężnej części obywateli. W ugrupowaniu reprezentowane są środowiska samorządowców, przedsiębiorców i rzemieślników.
W ciągu zaledwie dwóch tygodni udział w tym projekcie zadeklarowało ponad 100 osób prawie ze wszystkich zakątków Polski. Dzięki temu już teraz ugrupowanie ma swą reprezentację w 80 (ze wszystkich 86) okręgów wyborczych do sejmików. Właśnie udział w zapowiadanych na przyszły rok, wcześniejszych wyborach do sejmików wojewódzkich jest obecnie celem numer jeden ugrupowania, które chciałoby - jako swego rodzaju antypartia -  powtórzyć sukces wyborczy sprzed lat niezależnych list śp. Marszałka Marka Nawary do sejmiku województwa małopolskiego. Krokiem następnym będzie start w regularnych wyborach samorządowych za trzy lata oraz w wyborach  do Parlamentu Europejskiego, a także sejmu i senatu. 
Powstały już cztery zespoły programowe: gospodarczy, samorządowy, polityczny, społeczno-edukacyjny, które do końca grudnia mają uszczegółowić program ugrupowania. W drugiej połowie stycznia odbędzie się konwencja ugrupowania z udziałem przedstawicieli (głównie kandydatów do sejmików) ze wszystkich 380 powiatów, zaś w marcu lub w kwietniu – kongres ugrupowania, w którym mają wziąć udział przedstawiciele wszystkich gmin (ok.2.500)  - w tym 1.116 kandydatów do sejmików wojewódzkich ze wszystkich 86 okręgów wyborczych.
Nowe ugrupowania chce działać na razie (do wyborów samorządowych) jako stowarzyszenie, nie wyklucza jednak jego przekształcenia w partię polityczną przed wyborami parlamentarnymi, będąc równocześnie zdecydowanym przeciwnikiem finansowania partii z budżetu państwa (czytaj z naszej kieszeni). Na razie – do konwencji styczniowej – ugrupowanie działać ma w oparciu o już zarejestrowane w KRS stowarzyszenie OBURZENI i posługiwać się tymczasowo tą nazwą. Ostateczną decyzję w tej sprawie ma podjąć styczniowe zebranie przedstawicieli wszystkich 380 powiatów. 
Ta antypartia jest szeroko otwarta na współpracę z podobnymi grupami (wywodzącymi się z ruchu Kukiza) – np. Wojownikami15, Jedną Polską, Bezpartyjnymi  czy też stowarzyszeniem Polsko potrafisz. Nowe ugrupowanie kładzie duży nacisk na realną autonomię swych struktur w okręgach wyborczych oraz faktyczną oddolność działań.
Oprócz wspomnianych przedstawicieli ugrupowania w 80 sejmikowych okręgach wyborczych, działać zaczęli także koordynatorzy wojewódzcy: 
1. woj. dolnośląskie - Ewa Gutek – b. Przewodnicząca Rady Powiatu Lubańskiego,
2. woj. opolskie -  Łukasz Denys – prawnik, nauczyciel akademicki, 
3. woj. śląskie – Elżbieta Kaczmarek-Huber – Dyrektor zarządzający spółki akcyjnej, Prezes stowarzyszenia Obywatelski Ruch Obrony Mieszkańców w Zabrzu, Przewodnicząca Rady Dzielnicy w Zabrzu oraz Grzegorz Pisalski – przedsiębiorca, niezależny radny Rady Miejskiej w Sosnowcu,
4. woj. małopolskie – dr Marek Ciesielczyk – politolog, publicysta, b. prof. University of Illinois w Chicago, radny Rady Miejskiej w Tarnowie oraz Michał Łenczyński – przedsiębiorca krakowski,
5. woj. podkarpackie – Krzysztof Czeluśniak – radny Rady Miejskiej w Jaśle oraz Ryszard Drzał – przedsiębiorca z Rzeszowa,
6. woj. lubelskie – Janusz Denisiuk – b. Dyrektor Zarządu Drogowych Przejść Granicznych w Białej Podlaskiej i Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego,
7. woj. świętokrzyskie – Bogdan Migas – Prezes stowarzyszenia Świętokrzyski Komitet Obrony Społecznej i Mirosław Moskwa - rolnik, działacz stowarzyszenia NIEPOKONANI,
8. woj. łódzkie – Jarosław Brózda – politolog, b. Starosta Powiatu Bełchatowskiego 
9. woj. wielkopolskie – Antoni Odzimek – v-ce Prezes Związku Rzemiosła Polskiego,
10. woj. lubuskie -Edmund Kotlarski - ekonomista, b.v-ce Starosta Powiatu Nowosolskiego,
11. woj. zachodniopomorskie – Rafał Stefanowicz – publicysta, z-ca Redaktora Naczelnego w ScenaPolityczna.pl oraz Zbigniew Wesołowski – przedsiębiorca, wykładowca akademicki,
12.woj. pomorskie – Stefan Grabski – b. v-ce Przewodniczący Rady Miejskiej w Gdańsku oraz Wojciech Ślepowroński – laborant, b. działacz wojowników,
13. woj. warmińsko-mazurskie – Tomasz Dudziak – politolog, informatyk, dziennikarz, redaktor naczelny tygodnika INFO-RACJE, 
14. woj. podlaskie – Adam Kiełczewski – przedsiębiorca, b. Burmistrz Grajewa,
15. woj. mazowieckie – Antoni Gut – przedsiębiorca, b. v-ce Burmistrz Bielan oraz radny warszawski, Przewodniczący Rady Koordynacyjnej stowarzyszenia OBURZENI,
16. woj. kujawsko-pomorskie – Agnieszka Wawrzyniak – przedsiębiorca, Prezes Krajowego Forum Samorządowego we Włocławku
 
 
Marek Ciesielczyk proponuje wprowadzenie do Kodeksu wyborczego obligatoryjnego testu na inteligencję dla kandydatów do Sejmu – patrz przedwyborcza konferencja prasowa Ciesielczyka w Warszawie wyżej lub tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=6HCQptYJl8M
Nie dopuścić głupców do Sejmu - relacja w TVP z kolejnej konferencji prasowej Ciesielczyka - patrz wyżej lub: http://krakow.tvp.pl/22288298/21-x-2015-godz-1830  (od min. 7:58 do 8:22)
Ukazała się Antysystemowa Gazeta Niecodzienna – patrz niżej oraz większych rozmiarów wersja do czytania na: www.oburzeni.pl
Kup ostatni numer tygodnika TEMI z artykułem Marka Ciesielczyka
Dr Marek Ciesielczyk do Sejmu z listy KUKIZ z ostatniego miejsca w okręgu tarnowskim.
 
str. 1 - kliknij myszką na obrazek, by powiększyć stronę.
str. 2 - kliknij myszką na obrazek, by powiększyć stronę.
str. 3 - kliknij na obrazek myszką, by powiększyć stronę.
str. 4 - Kliknij na zdjęcie myszką, by powiększyć stronę
 
 
Publiczne przyrzeczenie Marka Ciesielczyka - kandydata do Sejmu z listy KUKIZ - na Rynku w Tarnowie:
„Wypłacę 1 tys. zł każdemu wyborcy, który wykaże, iż nie spełniłem jakiejś obietnicy przedwyborczej jako poseł”
Za co jest gotów zapłacić każdemu wyborcy 1.000 zł dr Marek Ciesielczyk – kandydat do Sejmu z ostatniego 18. miejsca na liście KUKIZ w tarnowskim okręgu wyborczym – zobacz tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=uHsAjqU6RDw
O tym przyrzeczeniu publicznym Ciesielczyka informują szeroko media, np.:
Telewizja Polska  (patrz między minutą 6:40 i  7:00):
http://krakow.tvp.pl/21800975/25-ix-2015-godz-1830
Fakt: http://www.fakt.pl/polityka/marek-ciesielczyk-obiecuje-po-1000-jesli-nie-spelni-obietnic,artykuly,575784.html
Gazeta Wyborcza: http://krakow.wyborcza.pl/krakow/1,44425,18910959,1000-zlotych-dla-kazdego-za-niedotrzymanie-obietnic-wyborczych.html
Ukazały się także relacje w: Radio Eska, Radio Kraków, na portalu  wpolityce.pl, Tarnów.net, Tarnów.in 
 
 
Kandydat z listy KUKIZ’15 składa przyrzeczenie publiczne wg art.919 KC - jutro – tj. w piątek 25 września o godz. 10:oo na Rynku 
Średni dochód na członka rodziny ma wynosić 1.380 zł
Średni dochód na członka rodziny powinien wynieść przynajmniej 1.380 zł w związku ze zgodą władz RP na przyjęcie tysięcy uchodźców – żąda jeden z kandydatów do Sejmu z listy KUKIZ
Skoro rzecznik Urzędu ds. Uchodźców RP 23 września 2015 roku w TVP przyznała, iż utrzymanie jednego uchodźcy, którego przyjmie Polska, będzie kosztować 1.380 zł, dochód na jednego członka rodziny w naszym kraju powinien wynosić przynajmniej tyle samo – żąda od posłów jeden z kandydatów do Sejmu z listy KUKIZ’15 z tarnowskiego okręgu wyborczego nr 15 – Marek Ciesielczyk.
Dr Ciesielczyk skierował do Sejmu apel o natychmiastowe podjęcie stosownych prac ustawodawczych, których rezultaty jeszcze w tej kadencji Sejmu doprowadziłyby do podniesienia dochodu na jednego członka polskiej rodziny do poziomu przynajmniej 1.380 zł.
Skoro obecne władze RP uważają, iż Polskę stać jest na wydawanie co najmniej 1.380 zł  miesięcznie na utrzymanie jednego uchodźcy, polskim obywatelom powinny być zapewnione przynajmniej takie same dochody na członka rodziny. W tej chwili miliony Polaków żyją w rodzinach, w których dochód ten jest znacznie niższy.
„Odpowiednie regulacje prawne (np. o najniższym wynagrodzeniu, najniższej rencie i emeryturze, najniższym zasiłku socjalnym oraz zasiłku chorobowym) powinny być jeszcze w tej kadencji zmienione w ten sposób, by faktyczny dochód na członka polskiej rodziny nie był niższy niż miesięczny koszt utrzymania jednego uchodźcy” – pisze do Sejmu RP dr Marek Ciesielczyk, obecnie radny Rady Miejskiej w Tarnowie i równocześnie kandydat do Sejmu RP z ostatniego miejsca na liście KUKIZ’15.
Ciesielczyk apeluje również do innych kandydatów do Sejmu, by składali publiczne przyrzeczenia, iż w przypadku wyboru do Sejmu podejmą odpowiednie prace ustawodawcze gwarantujące Polakom taki właśnie dochód, jeśli nie uczyni tego obecny Sejm.
Ciesielczyk sam złoży takie przyrzeczenie publiczne zgodnie z artykułem 919 Kodeksu cywilnego, obiecując wypłacenie każdemu wyborcy z tarnowskiego okręgu wyborczego nr 15 1.000 zł nagrody, jeśli ten wykaże, iż Ciesielczyk jako poseł nie zgłosi takich zmian w polskim prawie, które prowadzić będą do zagwarantowania średniego dochodu członka polskiej rodziny na poziomie przynajmniej 1.380 zł.
Uroczyste publiczne przyrzeczenie dr Ciesielczyka będzie miało miejsce na Rynku w Tarnowie (przed Ratuszem) w piątek, 25 września 2015 o godz. 10:oo
_____________________________________________________
Dr Marek Ciesielczyk będzie kandydował do Sejmu
z listy KUKIZA w okręgu tarnowskim z ostatniego 18-go miejsca na liście.
Patrz wywiad z Ciesielczykiem dla Radia Kraków:
http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/tarnow/marek-ciesielczyk-jako-stary-jow-owiec-chcialem-ostatnie-miejsce-na-liscie-ruchu-kukiza/
Lista wyborcza do Sejmu KUKIZA tarnowskim okręgu wyborczym:
...........................................
18. Marek Ciesielczyk
Ostatni będą pierwszymi. Znak  X  postaw przy numerze 18.
Dlaczego Kukiz jest naszą nadzieją? – wywiad z dr. Markiem Ciesielczykiem dla mieleckiego portalu e-Mielec24.pl (14 lipca 2015): https://www.youtube.com/watch?v=r9ivGonNNoM
„Dlaczego Polska nie jest demokracją?” - fragmenty filmu z prelekcji członka tarnowskiego Kolegium Koordynatorów Referendalnych, Marka Ciesielczyka,  w Mielcu (w KANIE) 14 lipca 2015: https://www.youtube.com/watch?v=2oSgbrA5L6A
Relacja z prelekcji: http://www.e-mielec24.pl/2015/07/16/panstwo-polskie-nie-jest-panstwem-demokratycznym-dr-marek-ciesielczyk-w-mielcu/#
-----------------------------------------------------------------------
Prelekcja Marka Ciesielczyka w hotelu BASZTOWY w Sandomierzu 3 lipca: O wyższości JOW nad obecną, "najgłupszą na świecie" ordynacją wyborczą
 
 
Relacja filmowa z wczorajszego spotkania z legendą Ruchu JOW, Januszem Sanockim w Tarnowie – patrz tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=Fqh6QZanFng
&
Dlaczego dzisiejsza Polska nie jest demokracją i dlaczego partie panicznie boją się JOW?
Prelekcja dra Marka Ciesielczyka
członka Kolegium Koordynatorów Referendalnych w okręgu tarnowskim
wtorek, 14 lipca 2015, godz. 18:30
Mielec
Katolickie Centrum Edukacji Młodzieży KANA
ul. ks. Arczewskiego 7
_____________________________________________________________
Niektóre publikacje na temat działań komitetów referendalnych w okręgu tarnowskim:

 
- „Tarnowski Komitetet ds. Referendum”, w: TVP, Kronika Krakowska, 2 czerwca 2015 (od 6:48 do 8:21): http://krakow.tvp.pl/20313006/2-vi-2015-godz-1830
- „W Tarnowie powalczą o JOW-y – startuje komitet referendalny”, w: TarnowskaTV, 2 czerwca 2015: http://tarnowska.tv/aktualnosci/czytaj/5892,w-tarnowie-powalcza-o-jow-y-startuje-komitet-referendalny.html
- „W Tarnowie powstały pierwsze społeczne komitety referendalne”, w: Radio Kraków, 2 czerwca 2015: http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/tarnow/w-tarnowie-powstaly-pierwsze-spoleczne-komitety-referendalne/
- „Odpowiedzieli na apel Pawła Kukiza”, w: Dziennik Polski, 2 czerwca 2015: http://www.dziennikpolski24.pl/artykul/3885261,odpowiedzieli-na-apel-pawla-kukiza,id,t.html
- „Pierwsze wybory w JOW odbyły się w Tarnowie” , Prawica.Net, 4 czerwca 2015: http://www.prawica.net/41597
- “Tarnowski Komitet Referendalny”, w: Portal mojaBochnia, 1 czerwca 2015: http://www.mojabochnia.pl/?p=130486
- „JOW-y: W Tarnowie powstał komitet referendalny”, w: Portal TARNOWIANIN  (patrz artykuł nt. JOW pod datą 30 maja): http://www.tarnowianin.com/n/wydarzenia/9993/jowy-w-tarnowie-powstal-komitet-referendalny
- „Kukizowiec Silnym Człowiekiem Regionu”, w: Interia360, 10 czerwca 2015: http://interia360.pl/polska/malopolskie/artykul/kukizowiec-silnym-czlowiekiem-regionu,73498
- artykuł pt: “Radny z Tarnowa pierwszy poparł Kukiza”, w: Gazeta Wyborcza, 11 czerwca 2015
- „Radny z Tarnowa oficjalnie poparł ruch Pawła Kukiza”, portal GW, 11 czerwca 2015:  http://m.krakow.gazeta.pl/krakow/1,106511,18097654,Radny_z_Tarnowa_oficjalnie_poparl_ruch_Pawla_Kukiza.html
- wywiad w Markiem Ciesielczykiem pt: ”Czuję, że muszę działać, gdy patrzę na tych nieudaczników z ul. Wiejskiej – radny z Tarnowa agituje za referendum, w: Gazeta Krakowska, 12 czerwca 2015
- „Tarnowski Komitet Referendalny”, w: Polish Gezette, 5 czerwca 2015: http://polishgazette.com/?p=1429971
- Do Kukiza garną się znane nazwiska”, w: Gazeta Krakowska, 13 czerwca 2015: http://www.gazetakrakowska.pl/tag/komitet-referendalny-tarnow.html
- „Powstał Polonijny Komitet Referendalny w Ameryce”, w: oburzeni.pl, 17 czerwca 2015: http://oburzeni.pl/powstal-polonijny-komitet-referendalny-w-ameryce/
- „Ruch JOW w Małopolsce”, w: Gazeta Wyborcza, 25 czerwca 2015: http://wyborcza.pl/1,75248,18245200,Ruch_JOW_szykuje_sie_w_Malopolsce_do_jesiennych_wyborow.html
- „Tarnowski Komitet Referendalny – chyba najbardziej aktywny w Polsce”, w: obiektywnie.com.pl, 29 czerwca 2015: http://www.obiektywnie.com.pl/artykuly/tarnowski-komitet-referendalny.html
- „Tarnowski Komitet Referendalny, w: Neon24.pl, 29 czerwca 2015: http://marekciesielczyk.neon24.pl/post/123824,marek-ciesielczyk-i-tarnowski-komitet-referendalny
- „Tarnowski Komitet jest chyba najbardziej aktywny”, w: niepoprawni.pl, 29 czerwca 2015:
http://niepoprawni.pl/blog/marek-ciesielczyk/tarnowski-komitet-referendalny-jest-chyba-najbardziej-aktywny
- „Co robi Tarnowski Komitet Referendalny”, w: eioba.pl, 31 czerwca 2015: http://www.eioba.pl/a/4ug0/co-robi-tarnowski-komitet-referendalny
- Tarnowski Komitet Referendalny na Facebook: https://www.facebook.com/Tarnowski.Komitet.Referendalny
- Co powinien robić komitet referendalny – film instruktażowy, 18 czerwca 2015: https://www.youtube.com/watch?v=S_d4BzgIQNU
- Tarnowianie na Zjeździe wojowników Kukiza w Lubinie, w: salon24.pl, 29 czerwca 2015: http://tarnowski.komitet.referendalny.salon24.pl/656839,zjazd-wojownikow-kukiza-w-lubinie
- „Inicjator Tarnowskiego Komitetu Referendalnego ‘Silnym Człowiekiem Regionu Tarnowskiego’”, relacja filmowa, 21 czerwca 2015: https://www.youtube.com/watch?v=h1iKj7UGMHU
- relacja filmowa z prelekcji m.in. przedstawiciela Tarnowskiego Komitetu Referendalnego Marka Ciesielczyka w Sandomierzu 3 lipca 2015 w hotelu Basztowy: https://www.youtube.com/watch?v=3qK0KlbwUq8
- „Zebranie koordynatorów referendalnych”, 5 lipca 2015: http://www.marekciesielczyk.com
- „Zebranie koordynatorów referendalnych z okręgu tarnowskiego”, relacja filmowa, 5 lipca 2015:  https://www.youtube.com/watch?v=srLpEG4wgOU
- „Wszyscy oprócz kryminalistów i esbeków”, w: 3obieg.pl, 7 lipca 2015: http://www.gazetakrakowska.pl/tag/komitet-referendalny-tarnow.html
- artykuł „Ekipa Kukiza zwiera szeregi w regionie tarnowskim”, w: Gazeta Krakowska, 7 lipca 2015 oraz na naszemiasto.pl w tym samym dniu: http://tarnow.naszemiasto.pl/artykul/ekipa-kukiza-zwiera-szeregi-w-regionie-tarnowskim,3444309,art,t,id,tm.html
 
 
Wszyscy – oprócz kryminalistów i esbeków….
 
Zebranie koordynatorów referendalnych w okręgu tarnowskim wybrało swe KOLEGIUM
5 lipca 2015 w restauracji Expert Roczniak w Tarnowie miało miejsce pierwsze zebranie koordynatorów referendalnych, działających na apel Pawła Kukiza w okręgu tarnowskim. Reprezentowane były wszystkie powiaty: miasto Tarnów (na prawach powiatu), tarnowski, dąbrowski, brzeski, bocheński, wielicki i proszowicki. Spośród zarejestrowanych 56 komitetów w tym okręgu, aż 34 komitety (tj. 61%) były reprezentowane na zebraniu (mimo tropikalnego upału i niedzielnego, wakacyjnego terminu spotkania!). Patrz załączone zdjęcia oraz relacja filmowa tutaj:
https://www.youtube.com/watch?v=srLpEG4wgOU
Ukonstytuowała się Rada Koordynatorów, obejmująca wszystkich obecnych na zebraniu oraz wybrane zostało 6-osobowe Kolegium Koordynatorów: dr Marek Ciesielczyk - Tarnów, Rafał Ślęczka - Wieliczka, Dariusz Jasiński - Proszowice, Krzysztof Stec - Brzesko, Jerzy Lysy - Bochnia, Jan Sipior - Dąbrowa Tarnowska, które będzie koordynowało działania wszystkich komitetów referendalnych na terenie w/w 7 powiatów, tj. tarnowskiego okręgu (nr 15).
Zebrani podjęli także niżej zaprezentowaną uchwałę:
Tarnów, 5 lipca 2015
Uchwała nr 2 / 5 / 2015
Walnego Zebrania Koordynatorów Komitetów Referendalnych w okręgu tarnowskim
My, uczestnicy Walnego Zebrania Koordynatorów Referendalnych w okręgu tarnowskim, aktywnie zaangażowani w propagowanie idei JOW oraz konieczności uczestnictwa obywateli w referendum 6 września 2015 roku, jesteśmy głęboko przekonani, iż w naszym ruchu, powstałym z inicjatywy i pod patronatem Pawła Kukiza, dążącym do obalenia funkcjonującego po 1989 roku układu okrągłostołowego, a zwłaszcza:
- zmiany pozbawiającej nas podmiotowości tzw. „proporcjonalnej” ordynacji wyborczej na większościową z jednomandatowymi okręgami wyborczymi wg modelu brytyjskiego,
- gruntownej reformy wymiaru sprawiedliwości,
- uczynienia z referendum autentycznego narzędzia wpływania obywateli na rzeczywistość w naszym kraju,
- likwidacji finansowania partii politycznych z budżetu państwa, czytaj z kieszeni podatnika,
jest miejsce dla wszystkich Polaków, którym na sercu leży dobro naszego kraju i którzy są świadomi konieczności dokonania w/w zmian ustrojowych.
Jednocześnie oczekujemy, iż osoby reprezentujące nasz ruch, a zwłaszcza deklarujące chęć kandydowania w nadchodzących wyborach parlamentarnych, będą wyróżniały się uczciwością, inteligencją i odwagą. Zdajemy sobie sprawę, iż pozostało bardzo niewiele czasu, by dokonać stosownej ich weryfikacji. Sugerujemy więc, by jak najszybciej w Internecie (zwłaszcza na lokalnych portalach) znalazły się szczegółowe życiorysy tych osób (w tym zdjęcia, a zwłaszcza ich dotychczasowe dokonania), tak, by to lokalne społeczności, a nie - jak dotychczas - centrala partyjna, mogły dokonać ich weryfikacji i wyboru. Walka o JOW-y to także walka o to, by nie przywożono nam „w teczce” – jak dotychczas – ludzi, którzy nie znajdują akceptacji w naszym środowisku.
Uważamy, iż w gronie tym na pewno nie ma miejsca np. dla osób skazanych za umyślne przestępstwa,  ścigane z oskarżenia  publicznego czy też b. oficerów lub tajnych współpracowników komunistycznych służb specjalnych.
Nie musimy deklarować chęci zaangażowania się w kampanię referendalną, gdyż robimy to już od wielu tygodni, co znajduje odzwierciedlenie w mediach (i to nie tylko lokalnych) oraz na ulicach miast w naszym okręgu.
W pełni solidaryzujemy się z Pawłem Kukizem w jego walce o wprowadzenie większościowej ordynacji wyborczej z jednomandatowymi okręgami wyborczymi, podzielając jego opinię, iż jest to warunek konieczny (choć nie wystarczający) zmian niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania państwa oraz budowy prawidłowych relacji obywatel – państwo.
W imieniu zebranych – członkowie Kolegium Koordynatorów okręgu tarnowskiego:
dr Marek Ciesielczyk – Tarnów
Dariusz Jasiński - Proszowice
Jerzy Lysy – Bochnia
Jan Sipior – Dąbrowa Tarnowska
Krzysztof Stec – Brzesko
Rafał Ślęczka - Wieliczka
 
 
„O wyższości JOW nad obecną, ‘najgłupszą na świecie’ ordynacją wyborczą”
Prelekcja dra Marka Ciesielczyka
piątek, 3 lipca 2015, godz. 18:oo
Sandomierz - HOTEL BASZTOWY
pl. Poniatowskiego 2
Dr Marek Ciesielczyk – był profesorem politologii University of Illinois w Chicago, pracownikiem naukowym Instytutu Studiów Sowietologicznych w Bonn, Fellow w European University Institute we Florencji, od ponad 20 lat jest zaangażowany w Polsce w ruch na rzecz JOW, jest inicjatorem Tarnowskiego Komitetu Referendalnego oraz Polonijnego Komitetu Referendalnego w USA i Kanadzie.
__________________________________________________
Patrz także:
Jak działają woJOWnicy Kukiza w Małopolsce – patrz artykuł:
http://wyborcza.pl/1,75248,18245200,Ruch_JOW_szykuje_sie_w_…
Artykuł nt. dotychczasowej działalności Tarnowskiego Komitetu Referendalnego:
http://www.prawica.net/133
 
 
 
 
Kliknij myszką na obrazek, by wejśc na film.
 
 
Powstał Polonijny Komitet Referendalny w Ameryce
14 czerwca 2015 powstał w USA i Kanadzie Polonijny Komitet Referendalny z inicjatywy dr. Marka Ciesielczyka, byłego profesora politologii University of Illinois w Chicago i autora niedawno promowanej w USA książki „Polonijni Agenci Służby Bezpieczeństwa”, a teraz radnego w Tarnowie i inicjatora Tarnowskiego Komitetu Referendalnego.
Komitet obejmuje swym działaniem USA i Kanadę i ma swych przedstawicieli w Chicago, Nowym Jorku, na Florydzie, w Los Angeles, Phoenix i w Toronto.
Koordynatorem Komitetu jest Tomasz Jaworowski – polonijny przedsiębiorca z Chicago – tel. + 312 656 55 73, e-mail: tjaworowski@yahoo.com
Inni członkowie-założyciele Komitetu:
Nowy Jork – Mieczysław Rudek – artysta grafik
Floryda – Mirosław Cieślak – działacz patriotycznych organizacji polonijnych w rejonie West Palm Beach, Fort Lauderdale, Miami,
Phoenix – Arizona – Wiktor Żółciński – właściciel i redaktor Radia Pomost w Arizonie
Los Angeles – Maciej Kuroczycki – działacz polonijny z Kalifornii
Toronto - Jacek Kalita – pracownik kanadyjskiej elektrowni atomowej
_____________________________________________________________
 
12 czerwca 2015 w Gazecie Krakowskiej ukazał się obszerny wywiad z dr. Markiem Ciesielczykiem, radnym Rady Miejskiej w Tarnowie o JOW, nieudacznikach w Sejmie i radzie miejskiej oraz o tym, że w Tarnowie nie ma ani prawa, ani sprawiedliwości. Patrz zdjęcie wyżej. Po kliknięciu myszką na to zdjęcie wejdziesz na powiększony tekst wywiadu.
-----------------------------------------------------------------------
-------------------
A potem Kukiz zdradził nas i ideały, o które mielismy razem walczyć ....
 
 
Zaproszenie na
debatę antysystemowych kandydatów na Prezydenta RP
niedziela, 22 marca 2015, godz. 12:oo
Warszawa, ul. Chmielna 9
Serdecznie zapraszamy na debatę antysystemowych kandydatów na Prezydenta RP w niedzielę 22 marca 2015, o godz. 12:oo w auli - ul. Chmielna 9 w Warszawie oraz dyskusję na temat zjednoczenia tych środowisk, które dążą do obalenia systemu zainstalowanego w Polsce w 1989 roku i utworzenia jednej, wspólnej listy wyborczej w jesiennych wyborach do Sejmu RP.
Zaproszeni zostali (w kolejności alfabetycznej): Grzegorz Braun, Włodzimierz Korab-Karpowicz, Janusz Korwin-Mikke, Marian Kowalski, Paweł Kukiz, Kornel Morawiecki, Adam Słomka, Paweł Tanajno, Jacek Wilk. Większość z nich już potwierdziła swój udział w debacie.
Jako że liczba miejsc na sali jest ograniczona, prosimy o jak najszybsze – mailowe – potwierdzenie swego udziału w tym spotkaniu - na adres: stowarzyszenie.oburzeni3@gmail.com lub tel. 601 255 849
Organizatorami debaty są:
PODZIEMNA TV
Stowarzyszenie OBURZENI
JEDNOŚĆ NARODU
---------------------------------------------------------------------
Dlaczego warto poprzeć OBURZONYCH - wywiad dra Ciesielczyka dla Radio FAMA:
 
 
 
Koordynatorzy stowarzyszenia we wszystkich województwach. Lista koordynatorów we wszystkich 41 okregach wyborczych do Sejmu na nowej stronie stowarzyszenia: www.oburzeni.pl  - kliknij myszką na obrazek wyżej.
 
___________________________________
Nowe ugrupowanie OBURZENI wkracza na polską scenę polityczną
Zebranie założycielskie stowarzyszenia w Warszawie
 
W sobotę, 14 grudnia 2013 w Warszawie powstało nowe ugrupowanie - obywatelskie stowarzyszenie pod nazwą „Oburzeni” - na bazie wielu organizacji z całej Polski, których przedstawiciele spotkali się - z inicjatywy szefa "Solidarności" Piotra Dudy i piosenkarza Pawła Kukiza - w marcu tego roku w Stoczni Gdańskiej, a następnie we wrześniu w Warszawie – tym razem dzięki inicjatywie Kukiza i b. burmistrza Nysy, Janusza Sanockiego.
Stowarzyszenie chce wziąć udział w każdego typu wyborach w roku 2014 i 2015, by zdemontować panujący w Polsce po 1989 roku zamknięty układ okrągłostołowy.

Krótka historia kształtowania się ruchu OBURZONYCH
Już od kilku lat aktywni społecznie ludzie, którzy nie identyfikowali się z żadną z obecnych w Sejmie partii, usiłowali stworzyć jakąś alternatywę polityczną. Systematycznie dochodziło w różnych częściach Polski do spotkań i prób zjednoczenia pozaparlamentarnej opozycji – patrz np.: http://nowa.partia.salon24.pl/222950,nowa-partia-antypartia-poza-ukladem
31 marca 2012 w Warszawie jeden z czołowych działaczy Ruchu na rzecz Jednomandatowych Okręgów Wyborczych, b. burmistrz Nysy, Janusz Sanocki zorganizował Kongres Protestu pod hasłem: „O likwidację III RP – państwa postkomunistycznych sitw! O Rzeczpospolitą Wolnych Polaków!" - patrz: http://powisle.prawdemowiac.pl/newsreader/items/kongres-protestu-w-warszawie-31-marca-2012.html
Relacja filmowa z Kongresu Protestu - patrz: https://www.youtube.com/watch?v=7DrsgZevuNA 
13 października 2012 w Łodzi znany piosenkarz Paweł Kukiz zwołał zjazd swego ruchu Zmieleni.pl – patrz: http://powisle.prawdemowiac.pl/newsreader/items/pierwszy-zjazd-ruchu-zmielenipl-pawla-kukiza.html
Relacja filmowa ze zjazdu Zmielonych: http://www.youtube.com/watch?v=v9uvwUT0QhY
16 marca 2013 roku, w słynnej Sali BHP Stoczni Gdańskiej, pod patronatem szefa „Solidarności”, Piotra Dudy odbył się z kolei zjazd ponad 100 stowarzyszeń, komitetów, organizacji i związków z całej Polski, których przedstawiciele ostro krytykowali funkcjonowanie systemu politycznego w naszym kraju. Zgromadzenie to media nazwały „Platformą Oburzonych” - patrz: http://powisle.prawdemowiac.pl/newsreader/items/forum-oburzonych-w-historycznej-sali-bhp-stoczni-gdanskiej.html
Relacja filmowa ze spotkania „Platformy Oburzonych”:  http://www.youtube.com/watch?v=ZO-rk72h-58 
29 września w/w Janusz Sanocki oraz Paweł Kukiz zorganizowali kolejny kongres tego typu w Warszawie (zjazdFederacji Obywatelskich Ruchów – Polska - FORP), na którym 132 przedstawicieli różnych organizacji społecznych przyjęło poniżej deklarację, w której czytamy m.in.:
„…zdecydowanie stwierdzamy, iż obecny system polityczny państwa polskiego nie gwarantuje przestrzegania podstawowych praw obywatelskich i zasady suwerenności Narodu.(…) Będziemy dążyć do… zmiany obecnej ordynacji wyborczej do Sejmu i wprowadzenia wyboru posłów w Jednomandatowych Okręgach Wyborczych (JOW), tak by umożliwić Polakom realną kontrolę nad wybranym posłem i przywrócić obywatelom bierne prawo wyborcze. Obecnie na skutek patologicznej ordynacji wyborczej pełną kontrolę nad posłami sprawują wodzowie partii. Będziemy dążyć do ustanowienia społecznej kontroli nad działalnością wymiaru sprawiedliwości (…) Nie ufamy partiom politycznym, które ukształtowane w patologicznym systemie wyborczym nie reprezentują wyborców.Zapraszamy wszystkich do tworzenia z nami Niepartyjnej Niezależnej Listy Wyborczej w wyborach parlamentarnych, tak by umożliwić realizację niezbędnych dla Polski zmian.”
Artykuł na ten temat – patrz: http://tarnow.prawdemowiac.pl/newsreader/items/powstaje-nowy-ruch-spoleczno-polityczny-ktory-chce-wziac-udzial-w-wyborach.html
Relacja filmowa ze zjazdu FORP: http://www.youtube.com/watch?v=cHKwuw_w43o
 
Po tym warszawskim zjeździe FORP Oburzeni zorganizowali szereg spotkań w różnych częściach Polski:
- 26 października 2013 – w Łodzi – patrz artykuł: http://tarnow.prawdemowiac.pl/newsreader/items/oburzeni-spotykaja-sie-po-raz-kolejny-w-lodzi.html
Relacja filmowa ze spotkania w Łodzi: http://www.youtube.com/watch?v=Qb0QgMZCdK0
- 9 listopada 2013 – w Świdniku koło Lublina – patrz artykuł: http://tarnow.prawdemowiac.pl/newsreader/items/kolejne-spotkanie-oburzonych-i-dyskusja-na-temat-mediow-niezaleznych.html
Relacja filmowa ze spotkania w Świdniku: http://www.youtube.com/watch?v=3en3gtI-B7E
- 11 listopada 2013 w Tarnowie (Małopolska) tamtejszy działacz OBURZONYCH, Marek Ciesielczyk zorganizował spotkanie z mieszkańcami tego miasta pod hasłem: „Dlaczego Polska nie jest państwem demokratycznym, sprawiedliwym, wolnorynkowym i dlaczego nieuniknione jest powstanie nowego ruchu protestu?” – patrz artykuł: http://tarnow.prawdemowiac.pl/newsreader/items/dr-marek-ciesielczyk-przedstawia-analize-obecnej-sytuacji-w-polsce-i-naszym-regionie-oraz-dzialania-nowego-ruchu-politycznego.html
Relacja filmowa ze spotkania dra Ciesielczyka z mieszkańcami Tarnowa: http://www.youtube.com/watch?v=rAKO26MLTF0
- 16 listopada 2013 we Wrocławiu jeden z tamtejszych przedsiębiorców, Piotr Rybak zorganizował zjazd Ruchu Oburzonych, którzy stworzyli stowarzyszenie – patrz artykuł: http://tarnow.prawdemowiac.pl/newsreader/items/zjazd-ruchu-oburzonych-we-wroclawiu.html
Relacja filmowa ze zjazdu Ruchu Oburzonych we Wrocławiu: http://www.youtube.com/watch?v=Rn1x_4BB_Ac
- 8 grudnia 2013 roku w/w Marek Ciesielczyk spotkał się z mieszkańcami jednej z małopolskich wiosek – Gromnik (powiat tarnowski) – tytuł prelekcji: „Jak zlikwidować w Polsce „Tuskolandię” i zbudować na terenie naszego kraju prawdziwą demokrację?” – patrz artykuł: http://tarnow.prawdemowiac.pl/newsreader/items/jak-zastapic-tuskolandie-prawdziwa-demokracja.html
Relacja filmowa ze spotkania dr. Ciesielczyka z mieszkańcami Gromnika: http://www.youtube.com/watch?v=IgV4A6Yd6Yg
 

OBURZENI tworzą stowarzyszenie
i chcą wziąć udział w wyborach do PE, samorządów i parlamentu
14 grudnia 2013, w Warszawie powstało nowe ugrupowanie w postaci stowarzyszenia obywatelskiego o nazwie „OBURZENI”. W jego deklaracji programowej czytamy m.in.:
„… tworzymy stowarzyszenie, którego celem będzie uczynienie z naszej Ojczyzny państwa w pełni demokratycznego, sprawiedliwego i sprawnego gospodarczo. Czas najwyższy zorganizować się oddolnie i stworzyć ruch, który zmiecie ze sceny politycznej ludzi, którzy nami manipulują, oszukują nas, a nawet po prostu okradają. Polska wymaga gruntownych zmian w każdej dziedzinie życia publicznego. Żadna zmiana nie jest możliwa bez rozbicia betonowego układu okrągłostołowego. Ten układ to grupa ok. 300 osób, rządzących Polską po 1989 roku pod różnymi szyldami.”.
Jak trzymać posła za gardło?
Ponieważ – zdaniem OBURZONYCH - Polska ma ordynację wyborczą, która pozbawia obywateli połowy praw wyborczych i sprawia, że parlamentarzystów faktycznie wybierają partie polityczne, a nie obywatele, zaś instytucja referendum jest zwykłą fikcją, należy dążyć do zmiany tej ordynacji wyborczej na większościową z jednomandatowymi okręgami wyborczymi oraz uczynienia z referendum realnego sposobu obywatelskiego wpływania na ważne decyzje w państwie i gminie.
Nowe stowarzyszenie chce uczynić z polskiego wymiaru niesprawiedliwości system, który będzie gwarantował obywatelom faktyczną sprawiedliwość. Byłym esbekom i wysokim funkcjonariuszom PZPR należy zredukować astronomiczne obecnie emerytury do minimum socjalnego, a uzyskane w ten sposób pieniądze – przeznaczyć na podniesienie najniższych rent i emerytur uczciwych obywateli.
Władza wójta czy burmistrza powinna trwać najwyżej dwie kadencje, a ich wynagrodzenie powinno być znacząco obniżone i uzależnione od wielkości budżetu gminy. W instytucjach państwowych i samorządowych nie powinni pracować najbliżsi krewni członków władz tych instytucji. Posłowie nie powinni być ministrami, których mają przecież sami kontrolować. Urzędnicy muszą odpowiadać prawnie za nieprawidłowe decyzje, które narażają obywateli na straty.
Oburzeni zapowiadają, iż będą dążyć do takich zmian w szkolnictwem, które przywrócą szkołom i uczelniom ich pierwotny charakter instytucji faktycznie nauczających i wychowujących. Niedopuszczalna jest eutanazja ekonomiczna. Ludzie starsi muszą być skutecznie leczeni, a dzieci nie mogą umierać z powodu ograniczeń finansowych narzucanych przez nieludzkie przepisy i instytucje państwowe.
Dopóki nie zniknie naprawdę potężna korupcja, nasza infrastruktura  pozostanie na poziomie krajów „Trzeciego świata”. Nowe stowarzyszenie zapowiada, iż zlikwiduje gorset biurokratyczny, uniemożliwiający rozwój polskiej gospodarki, co zwiększa bezrobocie i zmusza młodych ludzi do emigracji. Antyrodzinna polityka rządu prowadzi do wymierania polskiego narodu. 
OBURZENI zapowiadają, iż monitorować będą opłacalność naszej przynależności do Unii Europejskiej i zapewnią realizację wielu słusznych postulatów Polonii zarówno tej ze Wschodu jak i Zachodu. Albo Niemcy – na zasadzie wzajemności – zagwarantują obecność reprezentantów polskiej mniejszości w Bundestagu, albo Polska powinna wycofać się z podobnych gwarancji dla mniejszości niemieckiej w naszym kraju.
 
W swej deklaracji programowej OBURZENI piszą także:
”Nasz udział we wszelkich wyborach zasadniczo będzie różnił się od udziału dotychczasowych partii politycznych. Nasi kandydaci składać będą w trybie artykułów 919-921 Kodeksu cywilnego przyrzeczenie publiczne i jeśli nie będą wywiązywać się ze złożonych obietnic wyborczych, zmuszeni będą wypłacać wyborcom astronomiczne „odszkodowania”.
Nasze listy wyborcze (w tym kolejność kandydatów) ustalane będą nie przez „wodzów partyjnych”, lecz bezpośrednio przez uczestników naszego ruchu w danym okręgu wyborczym (np. alfabetycznie lub w wyniku lokalnych prawyborów), w taki sposób, by znalazły się na nich osoby uczciwe, inteligentne i odważne, które cieszą się w swym środowisku zaufaniem (niedopuszczalne jest kandydowanie tzw. „spadochroniarzy”, tj. osób nie związanych z danym okręgiem wyborczym, co jest powszechnie praktykowane przez partie polityczne wbrew woli wyborców w danym okręgu). Z naszych list nie będą kandydować na pewno obecni i byli parlamentarzyści, członkowie rządu, wojewodowie i inni wysocy funkcjonariusze państwowi, którzy utracili zaufanie Polaków.”
We władzach stowarzyszenia są ludzie z całej Polski, szanowani w swoich środowiskach
Przewodniczącym Rady Koordynacyjnej stowarzyszenia OBURZENI (pełniącej rolę zarządu) został Antoni Gut były radny warszawski i wiceburmistrz dzielnicy Bielany, wiceprzewodniczącymi – Marek Ciesielczyk – doktor politologii Uniwersytetu w Monachium i b. profesor University of Illinois w Chicago, a teraz redaktor naczelny pisma i portalu „Prawdę mówiąc” (Małopolska) oraz Tadeusz Browarek – znany warszawski przedsiębiorca.
Członkami Rady Koordynacyjnej zostali wybrani zaś: Józefa Panek - dr habilitowany medycyny, profesor chirurgii w Collegium Medicum UJ, Paweł Połanecki – b. Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Zbigniew Rudnik – znany działacz „Solidarności” z Wrocławia, Jan Sposób – urbanista i pedagog z województwa lubelskiego, Andrzej Surowiecki prawnik i ekonomista z Łodzi, Jarosław Utrata – doradca biznesowy z Konstancina k. Warszawy oraz Krzysztof Kornatowicz – przedsiębiorca z Gdańska.
Relacja filmowa z założycielskiego spotkania stowarzyszenia OBURZENI w Warszawie: http://www.youtube.com/watch?v=7GVn7iJC814
Walne Zebranie OBURZONYCH 1 maja 2014 w Warszawie
1 maja 2014 w Warszawie odbyło się pierwsze nadzwyczajne Walne Zebranie stowarzyszenia OBURZENI (już po wpisaniu stowarzyszenia do KRS), które zmieniło skład Rady Koordynacyjnej. Poza Radą znaleźli się wówczas Tadeusz Browarek, Krzysztof Kornatowicz i Jarosław Utrata.
Patrz relacja filmowa z tego Walnego Zebrania niżej:
 
 
12 lipca 2014 w Tarnowie odbyło się drugie nadzwyczajne Walne Zebranie stowarzyszenia OBURZENI, które prawie jednogłośnie podjęło decyzję o współpracy z Kongresem Nowej Prawicy Janusza Korwina-Mikke w listopadowych wyborach samorządowych oraz zmieniło skład Rady Koordynacyjnej, z którą opuścili Jan Sposób i Andrzej Bugajski (wcześniej stwierdził, że jest mu obojętne, czy ktoś był czy nie tajnym współpracownikiem komunistycznej Służby Bezpieczeństwa). Do Rady weszli Barbara Berecka z Lublina i Jan Szymański z Warszawy. W Komisji Rewizyjnej Tomasza Laskowskiego zastąpiła Maria Kondratowicz.
Stowarzyszenie zbudowało nową stronę internetową:
www.oburzeni.pl
Relacja filmowa z tego Walnego Zebrania - patrz niżej:
 
 
OBURZENI protestują przed Sejmem 27 marca 2014
 
 
Patrioci małopolscy (w tym OBURZENI) świętują 3 Maja w Tarnowie
 
 
Dr Marek Ciesielczyk i OBURZENI w głównym wydaniu WIADOMOŚCI TVP 1 - 19 marca 2014
 
Instrukcja: jak zebrać szybko podpisy - patrz film niżej:
 
Parlament Europejski to instytucja pasożytnicza - spotkanie dr. Ciesielczyka z Polonią w Chicago 9 marca 2014
 
14 grudnia 2013 w Warszawie powstało ogólnopolskie stowarzyszenie obywatelskie OBURZENI, które ma zamiar wziąć udział w każdego typu wyborach, by zdemontować panujący w Polsce po 1989 roku zamknięty układ okrągłostołowy.Poniżej relacja filmowa z zebrania załozycielskiego:
 
26 października 2013 w Łodzi spotkał się zespół do spraw organizacji nowego ruchu OBURZONYCH, który chce startować w wyborach - patrz relacja filmowa niżej:
 
 
Słynny pierwszy zjazd "Paltformy Oburzonych" w Gdańsku, 16 marca 2013, m.in. wystąpienie Marka Ciesielczyka
 
 © Stop złodziejom w polityce
Liczba odwiedzin: 6503715791