Dr MarekCiesielczyk
Skrytka pocztowa 40,  33-100 Tarnów 1
Tel:+48 601 255849, dr.ciesielczyk@gmail.com
patrz także:
https://www.instagram.com/marekciesielczyk/
https://twitter.com/dr_ciesielczyk
www.oburzeni.pl
www.prawdemowiac.pl
http://www.uczciwosc.org.pl/

 
Kliknij na zdjęcie powyżej, by zobaczyć wywiad telewizyjny z Ciesielczykiem nt. polskiego bieguna korupcji.
Dlaczego warto poprzeć OBURZONYCH - wywiad dra Ciesielczyka dla Radio FAMA:
 
 
 
Dlaczego Polska nie jest państwem demokratycznym, sprawiedliwym, jak rozbić panujący od 20 lat układ władzy, dlaczego Ciesielczyk jest najlepszym kandydatem na Prezydenta Tarnowa (obecny prezydent, podejrzany o korupcję, trafił za kratki) - spotkanie dra Ciesielczyka z mieszkańcami Tarnowa 11 listopada 2013. Kliknij na obrazek powyżej, by wejść na relację filmową z tej prelekcji.
 
Zobacz film z wręczenia dr.Ciesielczykowi jednego z nawyższych odznaczeń państwowych - Krzyża Wolności i Solidarności, którym został uhonorowany na wniosek Prezesa IPN przez Prezydenta Polski za walkę o wolną Polskę w czasach PRL-u - kliknij myszką na zdjęcie powyżej.
 
Dr Ciesielczyk pierwszy pokazał przed kamerami w USA donosy TW BOLKA - patrz film poniżej:
 
 
 
Kliknij myszką na zdjęcie powyżej, a zobaczysz relację filmową TVP Polonia z wykładu dr. Marka Ciesielczyka w Chicago w 2009 roku, w którym wzięło udział ponad 600 osób!
 
Zobacz film z wykładu dr. Marka Ciesielczyka w Los Angeles w lutym 2013 roku, klikając myszką na zdjęcie powyżej.
 
Zobacz relację filmową z wykładu dr. Marka Ciesielczyka w Phoenix, w Arizonie w styczniu 2013 roku, klikając myszką na zdjęcie powyżej.
 
W lutym 2013 dr Marek Ciesielczyk został uhonorowany - obok obecnego premiera Szkocji Alexa Salmonda nagrodą BRAVEHEART (WALECZNE SERCE) „za niezłomną walkę o demokrację, wolność i prawdę" jako redaktor naczelny pisma i portalu PRAWDĘ MÓWIĄC - klikając na zdjęcie powyżej, obejrzysz relację filmową z wręczenia tej nagrody.
 
 
 
Kliknij myszką na zdjęcia poniżej:
 
Kliknij myszką na obrazek poniżej:
 
 
Twórca tarnowskiej "Białorusi Samorządowej" - Przewodniczący Rady Miejskiej w Tarnowie Grzegorz Światłowski - kliknij myszką na obrazek oraz na film poniżej
 
 
Prezydent Tarnowa, Ryszard Ś. został aresztowany przez ABW 27 września 2013, podejrzany o korupcję. Kliknij myszką na zdjęcie, by otworzyć artykuł i film na ten temat.
 
Ten bilbord "Prawdę mówiąc został zasłonięty po kilku tygodniach. Kliknij na to zdjęcie, a wejdziesz na film nt. cenzury na ulicach Tarnowa
 
Obradująca 7 października 2013 Rada Miejska w Tarnowie całkowicie się skompromitowała, nie ogłaszając referendum w sprawie odwołania aresztowanego przez ABW i podejrzewanego o korupcję przez prokuraturę prezydenta miasta Ryszarda Ś. Kliknij myszką na zdjęcie wyżej (na którym jest M.Ciesielczyk na sesji), by otworzyć artykuł na ten temat.
 
__________________________
Jak obalić absurdalny, niesprawiedliwy system w Polsce - zdaniem Ciesielczyka i innych uczestników ruchu OBURZONYCH - patrz: film niżej:
Skandaliczne wypowiedzi radnych po sesji 24.10.2013 - po przedłużeniu aresztu prezydenta Tarnowa Ryszarda Ś. - patrz film niżej:
 
Dlaczego nie warto głosować na żadengo z obecnych radnych tarnowskich - przerażająca impotencja Rady Miejskiej po aresztowaniu Prezydenta Tarnowa
Ciesielczyk doprowadził do unieważnienia wyborów samorządowych w Tarnowie i w drugich, powtórzonych wyborach wszedł do Rady Miejskiej z drugim najlepszym wynikiem w okręgu! Patrz niżej relacja z rozprawy sądowej:
 
 
 
Kliknij na obrazki myszką, by powiększyć tekst.
 
 
Tarnów polską stolicą Polonii
 
W Tarnowie z inicjatywy radnego Marka Ciesielczyka (wiceprzewodniczącego stowarzyszenia OBURZENI)  miał miejsce koncert polonijnej artystki z Londynu Klaudii Korzeniewskiej.
Film z koncertu w Sali Lustrzanej wyżej.
Radny Ciesielczyk był w ub. roku także pomysłodawcą Forum Gospodarczego Polonii Świata w Tarnowie.
 
Artystki z radnym Markiem Ciesielczykiem w Tarnowie.
 
 
Na sesji Rady Miejskiej w Tarnowie 29.12.2016 jej przewodniczący Kazimierz Koprowski, który niedawno został całkowicie zmarginalizowany przez swych kolegów z Prawa i Sprawiedliwości (nie wybrali go nawet na członka zarządu okręgu tarnowskiego PiS!),  zastosował brutalną cenzurę wobec radnej doktor Marii Borys-Latały, nie zezwalając jej na odczytanie apelu 10 radnych do klubu PiS (patrz cały apel wraz z nazwiskami sygnatariuszy niżej), zaś inny radny dr Marek Ciesielczyk zaprotestował przeciwko tej formie cenzury, umieszczając w tle Koprowskiego transparent z napisem „Precz z cenzurą Koprowskiego! – patrz zdjęcie powyżej (fot. Facebook, Kurier Tarnowski).  
Apel do Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miejskiej w Tarnowie 
Szanowni Państwo,
W związku z niedawnymi propozycjami Państwa do projektu budżetu, których przyjęcie  – jak już zapewne Państwo wiecie - spowodowałoby liczne naruszenia obowiązującego prawa i w praktyce oznaczałoby swego rodzaju ubezwłasnowolnienie Prezydenta Tarnowa, a także mając na uwadze działania Państwa klubu w ciągu ostatnich dwóch lat , apelujemy do Was o: 
- Zaprzestanie działań, których jedynym celem jest automatyczne odrzucanie propozycji zarówno prezydenta miasta jak i naszych tylko dlatego, że nie pochodzą one z klubu PiS, a które mogłyby przyczynić się do rozwoju Tarnowa,
- Zmianę składu prezydium Rady, tak, by obok Przewodniczącego wywodzącego się z najliczniejszego klubu zasiadali w nim także przedstawiciele innych ugrupowań, jako że obecne zmonopolizowanie składu Prezydium Rady utrudnia wymianę informacji i właściwą koordynację pracy radnych i jest niespotykanym rozwiązaniem  w świcie demokratycznym, 
- Umożliwienie przewodniczenia czterem komisjom radnym spoza klubu PiS , gdyż obecne przejęcie przez Was przewodniczenia wszystkim komisjom jest niespotykanym na świecie rozwiązaniem, trącącym swego rodzaju samorządowym totalitaryzmem,
Radni tarnowscy: Grażyna Barwacz, Maria Borys-Latała, Marek Ciesielczyk, Piotr Górnikiewicz, Mariusz Kajpus, Zbigniew Kajpus, Jakub Kwaśny, Ryszard Ścigała, Grzegorz Światłowski, Marian Wardzała
Tarnów, 29 grudnia 2016
----------------------------------------------------------------------
 
 
Radny Ciesielczyk o samorządzie w Gazecie Krakowskiej - kliknij myszką na obrazek, by powiększyć wywiad.
 
 
Zapraszamy na Forum Gospodarcze Polonii Świata w Tarnowie – 22-24 lipca 2016.
Szczegóły oraz rejestracja – tutaj: http://www.tarnow.pl/Biznes/Forum-Gospodarcze-Polonii-Swiata
Inicjatorem Forum jest dr Marek Ciesielczyk, radny Rady Miejskiej w Tarnowie. Pomysł powstał w czasie jego spotkania z Prezesem Kongresu Polonii Amerykańskiej Frankiem Spulą w lutym br. w Chicago – patrz zdjęcie wyżej.
_______________________________________________________
Od Emiratów Arabskich po Indonezję - Pierwsze Forum Gospodarcze Polonii Świata w Tarnowie
 
22-13 lipca w Tarnowie odbyło się Pierwsze Forum Gospodarcze Polonii Świata, w którym wzięli udział przedstawiciele 23 państw, w tym tak egzotycznych, jak Indonezja, Emiraty Arabskie czy Wietnam. Forum zostało zainicjowane przez radnego tarnowskiego Marka Ciesielczyka w czasie jego spotkania z Prezesem Kongresu Polonii Amerykańskiej, Frankiem Spulą w lutym 2016 w Chicago.
 
Relacja filmowa z Forum niżej:
https://www.youtube.com/watch? v=hDvkRXUF9_k
 
 
Którzy urzędnicy powinni zasiąść na ławie oskarżonych -
wystąpienie radnego Marka Ciesielczyka na ostatniej sesji Rady Miejskiej 31 marca 2016:
kto blokuje inwestycję, mogącą przynosić miastu 1,5 mln zł dodatkowego dochodu i 900 nowych miejsc pracy; posłanka Czech powinna złożyć mandat albo zrezygnować ze stanowiska dyrektora szpitala; przeciw astronomicznym wynagrodzeniom prezesów spółek; zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez urzędników.
 
 
 
Druga strona medalu samorządowego -
"Nie o taką Polskę walczyłem, na pewno nie o taką...."- patrz film niżej:
 
 
 
 
Po kilkunastu dniach od startu - Marek Ciesielczyk prowadzi w plebiscycie GAZETY KRAKOWSKIEJ „Silny Człowiek Regionu Tarnowskiego”!
---------------------------------------------------------------
Inicjator Tarnowskiego Komitetu Referendalnego - Silnym Człowiekiem Regionu Tarnowskiego !
4. miejsce w plebiscycie „Gazety Krakowskiej” i 1. wśród nie-przedsiębiorców dla człowieka, który doprowadził do unieważnienia wyborów
W plebiscycie „Gazety Krakowskiej” - Silny Człowiek Regionu Tarnowskiego 2015 dr Marek Ciesielczyk, inicjator Tarnowskiego Komitetu Referendalnego oraz radny tarnowski, który niedawno doprowadził do unieważnienia wyborów samorządowych w Tarnowie (Małopolska), zajął czwarte miejsce w ogólnej klasyfikacji, w której uwzględniono 28 wcześniej nominowanych kandydatów. 19 czerwca, podczas uroczystej gali „Gazety Krakowskiej” w Pałacu Bonerowskim w Krakowie osoby, które uplasowały się na miejscach od 1 do 5, otrzymają statuetki "Silny Człowiek Regionu Tarnowskiego 2015".
Radnego Ciesielczyka, który niedawno zainicjował powstanie Tarnowskiego Komitetu Referendalnego, mającego promować ideę JOW i zachęcać do udziału w referendum 6 września, wyprzedziło tylko trzech biznesmenów z regionu tarnowskiego. Ciesielczyk uzyskał aż 782 głosy.
Wśród przegranych znalazł się m.in. poseł Edward Czesak z PiS, który zastąpić ma teraz w Parlamencie Europejskim Andrzeja Dudę. Na polityka PiS nie zagłosowała żadna osoba i tym samym zajął ostatnie 28. miejsce! Zaledwie 1 głos otrzymał obecny prezydent Tarnowa Roman Ciepiela z PO (26. miejsce), zaś tylko dwie osoby w całym regionie tarnowskim zagłosowały na przewodniczącego Rady Miejskiej w Tarnowie, Kazimierza Koprowskiego z PiS (24. miejsce).
Na uwagę zasługuje również odległe miejsce posłanki PO Urszuli Augustyn, która znalazła się dopiero na 18 pozycji, uzyskując tylko 5 głosów. Także słabo wypadł senator z PiS, Kazimierz Wiatr, zajmując 14 miejsce z 12 głosami i poseł z tejże partii – Michał Wojtkiewicz (13 miejsce, 14 głosów). Oto pełna lista z kolejnością miejsc:
1. Wiesław Frys – właściciel firmy budowlanej - 1383 głosy
2. Marian Dreszer – właściciel drukarni - 1010 głosów
3. Sławomir Skowron – właściciel sieci sklepów - 820 głosów
4. Marek Ciesielczyk – radny Tarnowa – 782 głosy
5. Dawid Chrobak – burmistrz Zakliczyna – 691 głosów
6. Tadeusz Bąk – burmistrz Wojnicza - 339 głosów
7. Janusz Gładysz – właściciel salonu samochodowego - 80 głosów
8. Artur Olchawa – właściciel sklepu z mat. budowlanymi - 59 głosów
9. Arkadiusz Mikuła – wójt Lisiej Góry - 40 głosów
10. Jakub Kwaśny – radny Tarnowa - 32 głosy
11. Kazimierz Sady – dyrektor woj. OSP - 22 głosy
12. Piotr Górnikiewicz – radny Tarnowa - 19 głosów
13. Michał Wojtkiewicz – poseł PiS - 14 głosów
14. Kazimierz Wiatr – senator PiS - 12 głosów
15. Roman Łucarz – starosta tarnowski - 11 głosów
16. Maciej Żabówka – lekarz - 10 głosów
17. Wiesław Krajewski – radny powiatu dąbrowskiego - 8 głosów
18. Urszula Augustyn – posłanka PO - 5 głosów
19. Stanisław Jarosz – właściciel firmy mięsnej i sieci barów - 4 głosy
20. Marek Roleski – właściciel firmy produkującej majonez - 3 głosy
21. Paweł Jarczewski – prezes „AZOTÓW” w Tarnowie - 3 głosy
22. Stanisław Sorys – wicemarszałek woj. małopolskiego - 2 głosy
23. Andrzej Sztorc – poseł PSL - 2 głosy
24. Kazimierz Koprowski – przew. Rady Miejskiej w Tarnowie - 2 głosy
25. Małgorzata Mękal – b. radna Tarnowa - 2 głosy
26. Roman Ciepiela – prezydent Tarnowa - 1 głos
27. Krzysztof Jagiełło – prezes Zakładów Mechanicznych w Tarnowie - 1 głos
28. Edward Czesak – poseł PiS - 0 głosów
-----------------------------------------------------------------
 
Czy gwałt na demokracji i pazerność ugrupowania używającego w Tarnowie nazwy "PiS" mogą zaszkodzić Prawu i Sprawiedliwości?
 
Na trzy dni przed wyborami prezydenckimi, 7 maja 2015, w konserwatywnym, pro-pisowskim Tarnowie w Małopolsce, tutejsi radni klubu, występującego pod nazwą „Prawo i Sprawiedliwość” urządzili na sesji Rady Miejskiej swego rodzaju antydemokratyczny spektakl, który może dużo kosztować kandydata na Prezydenta RP z ramienia PiS, Andrzeja Dudę - patrz wyżej - fragmenty sesji.
 
W Tarnowie rządzi prezydent z PO, Roman Ciepiela. Mimo, że samo miasto i region są konserwatywne, PiS przegrał tutaj po raz kolejny wybory prezydenckie ze względu na nieudolność polityczną swych lokalnych liderów i brak gotowości do współpracy z tarnowskimi środowiskami patriotycznymi - patrz:  http://tarnow.prawdemowiac.pl/newsreader/items/dlaczego-juz-od-lat-pis-przegrywa-kazde-wybory-w-tarnowie.html
Niedawno jeden z liderów stowarzyszenia OBURZENI, Marek Ciesielczyk doprowadził do unieważnienia wyborów i ich powtórki w jednym z okręgów, dzięki czemu nie tylko sam wszedł do Rady Miejskiej, lecz umożliwił pośrednio wprowadzenie do niej dodatkowego radnego PiS - patrz: http://oburzeni.pl/marek-ciesielczyk-najpierw-uniewaznil-a-nastepnie-wygral-wybory/
Już nieco wcześniej PiS, mający większość w Radzie, obsadził wszystkie stołki przewodniczących komisji swoimi ludźmi. Do Prezydium Rady wprowadził tylko swoich radnych (co jest fenomenem w skali krajowej!). Na pierwszej, po powtórzonych wyborach sesji Rady Miejskiej PiS postanowił się „zrewanżować” Ciesielczykowi za dodatkowy mandat i zablokował nie tylko jego wejście, ale nawet staranie się przez niego o członkostwo w Komisji Rewizyjnej, uzasadniając to tym, że tylko kluby radnych mają rzekomo prawo do „obsadzania” miejsc w tej komisji.
Gdyby tak rzeczywiście było, oznaczałoby to dyskryminację pozostałych, nie zrzeszonych w klubach radnych. Ciesielczyk już zapowiedział skierowanie do wojewody, a później ewentualnie NSA wniosku o unieważnienie uchwały ws. składu Komisji Rewizyjnej.
PiS nie dopuścił następnie do wejścia dra Ciesielczyka do Komisji Kultury, wprowadzając do niej tylko trzech swych członków. Co ciekawe, mimo, że w Radzie Miejskiej nie ma PSL, PiS wprowadził do Komisji ducha PSL-u w postaci radnego Ryszarda Pagacza, jeszcze niedawno czołowego działacza Polskiego Stronnictwa Ludowego i kandydata do Senatu z listy tej partii. Na marginesie warto zauważyć, iż Pagacz przegrał wówczas te wybory z niezależnym kandydatem do Senatu RP Markiem Ciesielczykiem - patrz: http://pl.wikipedia.org/wiki/Okręg_wyborczy_nr_14_do_Senatu_RP_(2001–2011)
Innym członkiem Komisji Kultury z ramienia PiS została Anna Czech, która w ostatnich wyborach parlamentarnych w oficjalnym spocie wyborczym popierała do Senatu RP kandydata … PSL (!), mimo, że startował także kandydat PiS.
Sekowanie dr. Marka Ciesielczyka przez PiS (Przewodniczący Rady Kazimierz Koprowski usiłował  go na początku posadzić obok b. prezydenta, a obecnie radnego Ryszarda Ścigały, oskarżonego o korupcję, co – delikatnie mówiąc – było nietaktem) – jak się wydaje – wynika z tego, iż po wejściu do Rady wyraźnie opozycyjnego wobec PO Ciesielczyka, wychodzić na jaw będzie coraz częściej tylko pozorna opozycyjność PIS czy – jak niektórzy już twierdzą – jakaś forma niejawnej umowy PO-PiS, którą już się nazywa „Tarnowską Magdalenką”?
Radni PiS już wcześniej głosowali za przyznaniem prezydentowi z PO maksymalnego wynagrodzenia, poparli jego projekt budżetu (utyskując równocześnie na zbyt wysokie wydatki na biurokrację!). Bardzo anemicznie krytykowali powołanie (w 100-tysięcznym mieście!) aż 7 wiceprezydentów (3 formalnych i 4 tzw. „pełnomocników” z pensją wiceprezydenta).
Teraz PiS nie tylko nie dopuścił do wejścia do Komisji Rewizyjnej faktycznie opozycyjnego wobec PO Ciesielczyka, ale tak skonstruował jej skład (2 radnych z PO, 2 radnych z PiS i 1 radna z ugrupowania w/w b. prezydenta, oskarżonego o korupcję), iż prezydent z PO może spać spokojnie.
Gwałt na demokracji sięgnął zenitu, gdy PiS-owski przewodniczący Rady Koprowski nie dopuścił do przegłosowania wniosku Ciesielczyka o zmianę liczby członków Komisji Rewizyjnej, a następnie już w 4-tej minucie usiłował przerwać wystąpienie Ciesielczyka, twierdząc, iż ten wyczerpał przysługujące mu 5 minut - patrz: relacja filmowa od 15. minuty (wyżej).
Stowarzyszenie Oburzeni (które wraz z Nową Prawicą poparło w powtórzonych wyborach aż 16% tarnowian)  już zwróciło się do małopolskich władz PiS, prezesa Kaczyńskiego i kandydata na Prezydenta RP Dudy o wyciągnięcie stosownych konsekwencji wobec szefa klubu radnych PiS, Kazimierza Koprowskiego. Jeśli to nie nastąpi Oburzeni zapowiadają organizację akcji protestacyjnych w czasie obecnej prezydenckiej i przyszłej, parlamentarnej kampanii wyborczej przed siedzibą PiS w Tarnowie oraz przed domami tarnowskich parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości oraz samego Koprowskiego.
 
III RP jest państwem bezprawia, a Rada Miejska w Tarnowie to Białoruś samorządowa - wywiad radnego-elekta Ciesielczyka:
 
Już 20 i 21 listopada 2014 Ciesielczyk mówi o swym proteście wyborczym w telewizji POLSAT i TVN - kilka tygodni póxniej doprowadza faktycznie do unieważnienia wyborów - patrz filmy niżej:
 
Pierwsza rozprawa 17 grudnia 2014 po proteście wyborczym Ciesielczyka - sąd żąda wydania kart do głosowania. W czasie drugiej rozprawy sąd przyznaje rację Ciesielczykowi, a ten wchodzi do Rady Miejskiej w powtórzonych wyborach - patrz film niżej:
 
 
Marek Ciesielczyk deklasuje rywali
 
Wielki sukces wyborczy Nowej Prawicy i Oburzonych w Tarnowie
Wczoraj, 26 kwietnia 2015 odbyły się ponownie wybory do Rady Miejskiej w Tarnowie, w okręgu nr 3: Piaskówka, Klikowa, Krzyż, Starówka. Poprzednie, listopadowe wybory w tym okręgu zostały unieważnione przez sąd po proteście wyborczym Marka Ciesielczyka ze stowarzyszenia OBURZENI. Sąd uznał za słuszne zarzuty Ciesielczyka, unieważnił wybory i nakazał ich powtórzenie. W powtórzonych wyborach Ciesielczyk znokautował rywali.
 
Wielkim zwycięzcą tarnowskich wyborów okazała się osoba, która doprowadziła do ich unieważnienia kilka tygodni temu – Marek Ciesielczyk. Nie tylko wszedł tym razem do Rady Miejskiej, ale uzyskał jako jedyny spośród 94 kandydatów lepszy wynik niż w listopadzie ub. roku i to aż o ponad 30 procent, co dało mu drugie miejsce.
Wszyscy pozostali kandydaci odnotowali znaczny spadek liczby oddanych na nich głosów. Na jedną z liderek Prawa i Sprawiedliwości – Annę Czech głosowało aż ponad dwa razy mniej tarnowian niż kilka miesięcy temu. Lidera Platformy Obywatelskiej, Bartłomieja Babuśkę także poparło ponad dwa razy mniej wyborców niż w listopadzie. Marek Drwal z PO otrzymał prawie trzy razy mniej głosów i nie wszedł do Rady Miejskiej, podobnie jak Małgorzata Mękal z SLD, na którą głosowało prawie dwa razy mniej osób niż w poprzednich wyborach.
Wielki sukces odniosła także cała lista, z której startował Marek Ciesielczyk – koalicja Nowej Prawicy i stowarzyszenia OBURZENI, awansując na trzecie miejsce i ustępując PO tylko o dwa procent!
Poniżej prezentujemy najlepsze wyniki  kandydatów, którzy weszli do Rady Miejskiej oraz tych,  którzy byli radnymi i teraz nie weszli do Rady. Wszyscy ci kandydaci uzyskali znacznie gorsze wyniki niż w listopadzie 2014 roku. Jedynym wyjątkiem jest Marek Ciesielczyk, na którego głosowało ok. 30% więcej wyborców niż w poprzednich wyborach:
Anna Czech (PiS) - 441 głosów – w listopadzie - 1.028, czyli teraz ponad 2 razy mniej!
Marek Ciesielczyk (Nowa Prawica – Oburzeni) – 383 – w listopadzie - 287, czyli teraz ponad  30% więcej!
Józef Gancarz  (PiS) – 360 – w listopadzie – 479, czyli teraz ok. 25% mniej
Ryszard Pagacz (PiS) – 353 – w listopadzie – 568, czyli teraz ok. 40% mniej
Grażyna Barwacz (Tarnowianie Ścigały) – 323 – w listopadzie – 498, czyli teraz ok. 35% mniej
Antoni Zięba  (PiS) – 245 – w listopadzie – 395, czyli teraz prawie 40% mniej
Bartłomiej Babuśka (PO) – 180 – w listopadzie – 419, czyli teraz ponad 2 razy mniej!
Małgorzata Mękal  (SLD) – 156 – w listopadzie – 280, czyli teraz prawie dwa razy mniej (nie weszła do Rady Miejskiej)
Marek Drwal (PO) 92 – w listopadzie – 249, czyli teraz prawie 3 razy mniej! (nie wszedł do Rady Miejskiej)
Wyniki komitetów wyborczych (awans Nowej Prawicy – Oburzonych na trzecie miejsce):
PiS – 40%
PO – 18%
Nowa Prawica - Oburzeni - 16%  
Tarnowianie (Ścigały) - 11%
SLD – 8%
Ziemia Tarnowska - 6%
Tarnów od nowa – 1%
patrz także film:
https://www.youtube.com/watch?v=vOgeZkj-yP0
 
 
 
 
 
Co to są arbuzy polityczne w Tarnowie i dlaczego w niedzielę warto zagłosować na Marka Ciesielczyka (Nowa Prawica - Oburzeni) - patrz relacja filmowa ze spotkania z Ciesielczykiem na temat kapusiów SB (23 kwietnia 2015 w Tarnowie) wyżej oraz artykuł w dzisiejszej "Gazecie Krakowskiej" niżej:
_______________________________________________________
 
 
Marek Ciesielczyk bohaterem wiosennych wyborów w Tarnowie
 
 
Dlaczego warto głosować na Marka Ciesielczyka 26 kwietnia - patrz "Gazeta Niecodzienna" - kliknij tutaj i powiększ strony: http://oburzeni.pl/w-ten-czwartek-ujawnione-zostana-nazwiska-kapusiow-sb-w-tarnowie/
 
Krytyka samorządu tarnowskiego przez dra Marka Ciesielczyka:
 
 
 
Demonstrację przeciw pełniącemu obowiązki prezydenta Tarnowa Henrykowi Słomce-Narożańskiemu zorganizowali tarnowscy OBURZENI w środę, 4 czerwca 2014od godziny 15:oo do 16:oo przed Urzędem Miasta Tarnowa, ul. Mickiewicza 2 oraz na odnodze ulicy Ostrogskich (na wysokości numeru 26, patrz mapka), gdzie mieszka prezydent - od godziny 16:30 do 17:30.
OBURZENI protestowali przeciwko:
-  przyznaniu przez pełniącego funkcję prezydenta Tarnowa Henryka Słomkę-Narożańskiego premii w wysokości od  33 do 56 tysięcy złotych dla prezesów miejskich spółek, którzy zarabiają miesięcznie od 8 do 16 tysięcy złotych,
- niewyciągnięciu żadnych konsekwencji wobec Słomki-Narożańskiego w związku z nadzorowaniem przez niego inwestycji drogowych w okresie, w którym doszło do tzw. „afery łącznikowej”, w wyniku której aresztowany został prezydent Tarnowa Ryszard Ścigała, podejrzany o korupcję,
- zatrudnianiu w dalszym ciągu w tym samym Urzędzie Miasta Tarnowa żony Słomki-Narożańskiego na stanowisku dyrektorskim i co za tym idzie przeciwko bezpośredniemu zwierzchnictwu służbowemu męża nad żoną, 
- sfinansowaniu ze środków publicznych materiałów budowlanych, które posłużyły do wykonania nawierzchni drogi prowadzącej do domu Słomki-Narożańskiego – odnogi ulicy Ostrogskich, gdzie odbyła się druga demonstracja
dr Marek Ciesielczyk - OBURZENI tarnowscy  -  www.oburzeni.pl
stowarzyszenie.oburzeni3@gmail.com       tel. 601 255 849
Podobne demonstracje odbyły się w tych samych miejscach oraz w tym samym czasie (tj. od godz. 15:oo do 16:oo przy ul. Mickiewicza 2 oraz od godz. 16:30 do 17:30 na w/w odnodze ulicy Ostrogskich) także w dniach 5 czerwca i 6 czerwca 2014.
_____________________________________________________________
 
 
Medialne echa demonstracji OBURZONYCH w TVP i Telewizji Tarnowskiej.
4 czerwca 2014, bezpośrednio po demonstracji zorganizowanej przez stowarzyszenie OBURZENI przeciwko skandalicznej polityce prezydenta Tarnowa Henryka Słomki-Narożańskiego, Telewizja Polska (oddział w Krakowie) oraz Telewizja Tarnowska przedstawiły relacje filmowe z tego protestu – patrz linki niżej:
http://tarnowska.tv/aktualnosci/czytaj/2851,protest-przeciwko-wladzom-tarnowa.html
http://www.tvp.pl/krakow/kronika/wideo/4-vi-2014-godz-2200/15490093
(od minuty 4:25 do 4:55) & relacja na portalu PRAWDĘ MÓWIĄC:
https://www.youtube.com/watch?v=9JfvR99vBBU
 
 
Pierwsze wybory w JOW odbyły się w Tarnowie!
 
Kliknij myszką na ten plakat, a dowiesz się, co to jest samo-nie-rząd-po tarnowsku
 
Tarnowski wkład w walkę o jednomandatowe okręgi wyborcze w ciągu ostatnich 20 lat
100-tysięczny Tarnów (Małopolska) kojarzy się teraz zazwyczaj z aresztowaniem i oskarżeniem o korupcję prezydenta miasta oraz unieważnionymi niedawno wyborami samorządowymi. Teraz, gdy tak dużo mówi się – dzięki Pawłowo Kukizowi – o konieczności zmiany ordynacji wyborczej na większościową z jednomandatowymi okręgami wyborczymi, przypomnieć wypada, iż to właśnie tutaj, w Tarnowie przeprowadzone zostały pierwsze wybory do Sejmu według JOW!
Po Wrocławiu i Nysie, Tarnów jest kolejnym miastem, które ma swój duży  wkład w rozwój Ruchu na rzecz Jednomandatowych Okręgów Wyborczych. Już na początku lat 90-tych, gdy zawiązywał się ruch JOW, a opinia publiczna (w tym media) całkowicie ignorowały ten temat, Marek Ciesielczyk, b. wykładowca University of Illinois w Chicago, a wówczas radny tarnowski, opublikował  swój wywiad z twórcą i liderem ruchu JOW, prof. Jerzym Przystawą z Wrocławia. Wywiad ten ukazał się także później  w książce Ciesielczyka pt. „Republika kartoflana – Polska wobec katastrofy polityczno-ekonomiczno-kulturowej” (str. 166-167), opublikowanej w Chicago w 1997 roku  – patrz: http://www.biblionetka.pl/art.aspx?id=71920
13 – 14 listopada 1999, w/w tarnowski radny wziął udział w I-szej Ogólnopolskiej Konferencji Samorządowej – „Poseł z każdego powiatu” , na temat JOW, zorganizowanej w Nysie, przez tamtejszego burmistrza Janusza Sanockiego, jednego z liderów ruchu JOW.
24 – 25 lutego 2001, tarnowianin, dr Marek Ciesielczyk nie tylko zorganizował podobną, tym razem międzynarodową, konferencję na temat JOW, ale także pierwsze w Polsce wybory do Sejmu wg ordynacji większościowej. Tarnowianie otrzymali pocztą kilkadziesiąt tysięcy kart do głosowania, by zagłosować w systemie JOW, a następnie mogli wrzucić je do urny w hotelu „Tarnovia”, gdzie właśnie odbywała się VIII. Ogólnopolska Konferencja Samorządowa „Poseł z każdego powiatu”. Była to niepowtarzalna okazja, by obywatele mogli przekonać się, jak w praktyce funkcjonuje ordynacja większościowa z jednomandatowymi okręgami wyborczymi. W konferencji organizowanej przez Ciesielczyka wzięli udział nie tylko czołowi działacze ruchu JOW (Przystawa, Sanocki), ale także goście z kilku innych krajów (m.in. attaché z ambasady Japonii w Polsce Yuzo Yoshioka).
- patrz str. 6-7:   http://jow.pl/Biuletyny/Biuletyn%20nr%2007.pdf       oraz      http://janbacz.republika.pl/tarnow.htm
14 czerwca 2002, w Sali Lustrzanej w Tarnowie radny Ciesielczyk zorganizował kolejną konferencję nt. JOW – pod nazwą:  Ogólnopolska Konferencja Samorządowa: „Czy prawo samorządowe jest racjonalne?” 
15 kwietnia 2010  Marek Ciesielczyk - ówczesny Dyrektor Centrum Polonii w Brniu (ok. 20 km od Tarnowa) zorganizował wykład twórcy i lidera ruchu JOW, prof. Jerzego Przystawy:
http://tarnow.prawdemowiac.pl/newsreader/items/zmarl-wielki-polski-patriota-profesor-jerzy-przystawa.html
Po śmierci prof. Jerzego Przystawy 3 listopada 2012, tarnowskie stowarzyszenie Uczciwość składa do Rady Miejskiej w Tarnowie wniosek o nadanie jego imienia jednej z ulic tarnowskich. Wniosek ten ma być teraz powtórzony przez obecnego radnego niezależnego dr.Marka Ciesielczyka.
13 października 2012 Ciesielczyk (jako przedstawiciel tarnowskiego stowarzyszenia UCZCIWOŚĆ) uczestniczy w pierwszym zjeździe, założonego przez Pawła Kukiza ruchu ZMIELENI.PL – patrz:
http://tarnow.prawdemowiac.pl/newsreader/items/pierwszy-zjazd-ruchu-zmielenipl-pawla-kukiza.html
Odnotować należy także udział tarnowskiej delegacji w kongresie Platformy Oburzonych (zorganizowanym przez Pawła Kukiza i  Janusza Sanockiego) w Stoczni Gdańskiej 16 marca 2013 – patrz:
http://tarnow.prawdemowiac.pl/newsreader/items/forum-oburzonych-w-historycznej-sali-bhp-stoczni-gdanskiej.html?page=1
29 września 2013 ma miejsce kolejne forum tego typu w sali NOT w Warszawie, na którym Paweł Kukiz i Janusz Sanocki zapowiadają zorganizowanie ruchu społecznego, który obali pomagdalenkowy, szkodliwy dla Polski system polityczny. W spotkaniu bierze aktywny udział ponownie człowiek z Tarnowa - Marek Ciesielczyk.
 – patrz: http://tarnow.prawdemowiac.pl/newsreader/items/powstaje-nowy-ruch-spoleczno-polityczny-ktory-chce-wziac-udzial-w-wyborach.html
13 stycznia 2015 Ciesielczyk udowadnia, iż funkcjonująca w Polsce, absurdalna ordynacja wyborcza generuje liczne problemy organizacyjne, mogące prowadzić w rzeczy samej do zafałszowania wyborów,  składa protest wyborczy, który sąd tarnowski uznaje za słuszny i wybory samorządowe w Tarnowie (w jednym okręgu) zostają unieważnione.
patrz: http://oburzeni.pl/oburzony-marek-ciesielczyk-doprowadza-uniewaznienia-wyborow/
Na wiosnę 2015 stowarzyszenie OBURZENI organizuje w Tarnowie akcję zbierania podpisów i poparcia dla kandydującego na urząd Prezydenta RP Pawła Kukiza – patrz:
https://www.youtube.com/watch?v=2_rUcOA3ks8   oraz
http://tarnow.in/marek-ciesielczyk-warto-glosowac-na-pawla-kukiza/
29 maja 2015 z inicjatywy Marka Ciesielczyka powstaje Tarnowski Komitet Referendalny, który obejmuje swym działaniem 7 powiatów: miasto Tarnów oraz powiaty: tarnowski, dąbrowski, brzeski, bocheński, proszowicki, wielicki. Komitet ma monitorować prawidłowość przygotowania oraz przebiegu referendum zarządzonego na 6 września 2015, w którym obywatele wypowiedzą się m.in. na temat zmiany ordynacji wyborczej na JOW.
 
 
Dr Marek Ciesielczyk (w środku) oraz attache ambasady Japonii w Polsce (z prawej) podczas tarnowskiej konferencji nt. JOW w 2001 roku
 
Czy wybory w Tarnowie zostaną unieważnione? Kolejny skandal wyborczy - patrz: http://oburzeni.pl/wybory-rady-miejskiej-tarnowie-zostana-uniewaznione/
 
W Tarnowie stowarzyszenie OBURZENI oraz Nowa Prawica - Janusza Korwin-Mikke wystawiły wspólną listę - NR 7 - kandydatów do Rady Miejskiej oraz wspólnego kandydata na Prezydenta Tarnowa - dr. Marka Ciesielczyka. Pełną listę kandydatów na radnych wraz z ich cv i zdjęciami znajdziesz, klikając myszką na obrazek wyżej.
 
Prawda o prezydenturze Ciepieli w latach 1994-98:
 
Przeczytaj także tekst pt: "Dlaczego nie warto głosować na Ciepielę" w najnowszym TEMI (12 listopada 2014) na stronie 8 oraz słuchaj spotów Ciesielczyka w Radio ESKA w piątek, 14.11.2014 - co godzinę, kilka minut przed wiadomościami.
 
 
Od 1990 roku Tarnów jest źle zarządzanym miastem. Kolejni prezydenci okazywali się albo nieudolni, albo pozbawieni wizji rozwoju miasta, albo zbyt tchórzliwi, by takową zrealizować. Wyborcy zaś nie byli w stanie wyciągnąć właściwych wniosków z wcześniejszych, fatalnych w skutkach wyborów i sami skazywali Tarnów na stagnację, poprzez wydawanie go co cztery lata w ręce mało inteligentnych radnych.
Mieczysław Bień został ponownie wybrany prezydentem miasta, mimo że nieco wcześniej nawet jego najwięksi zwolennicy uznali go za złego włodarza i skazali na wcześniejsze odwołanie. Pozostała po nim rozpadająca się kostka ulicy Wałowej i skonflikowane środowisko.
Roman Ciepiela okazał się pozbawionym wyobraźni, bezbarwnym urzędnikiem, który pozostawił po sobie popękaną płytę Rynku.
Bezradny Józef Rojek zasłynął tym, iż znaczna część wyborców i radnych poparła go ze względu na to, iż "ładnie śpiewał godzinki". Pod jego rządami Tarnów zasłynął ze zdrapywania gumy do żucia z chodników i próby wprowadzenia zakazu przeklinania w mieście.
Ryszard Ścigała, jak dotychczas jedyny inteligentny prezydent Tarnowa po 1990 roku, udowodnił, że inteligencja jest warunkiem koniecznym, lecz niewystarczającym do bycia dobrym prezydentem miasta. Jako "pamiątkę" na długie lata pozostawił po sobie kiczowatą, chińską nawierzchnię ulicy Krakowskiej, której remont remontu stał się powodem do drwin z naszego miasta w całej niemal Polsce. Rzekoma "niezależność" Ścigały i jego ugrupowania, nazwanego jak na ironię "Tarnowianie", okazała się fikcją. Podsumowaniem nie tylko dwóch kadencji prezydenta Ścigały, ale całej nowej, tarnowskiej ery samorządowej po 1990 roku jest aresztowanie podejrzanego, a następnie oskarżonego o korupcję prezydenta Ryszarda Ś. (jak się go teraz określa) 27 września 2013 roku (kliknij myszką na zdjęcie prezydenta za kratkami - niżej - by wejść na artykuł i film na ten temat).
Od 1990 roku Tarnów stawał się coraz bardziej zaniedbanym, prowincjonalnym miasteczkiem powiatowym, wyprzedzanym pod każdym niemal względem przez porównywalne grody. W każdym niemal rankingu nasze miasto przegrywa z innymi i to nawet mniejszymi miastami, stając się miejscem bez żadnych perspektyw rozwoju dla młodych ludzi, którzy dostrzegają jego systemtyczny upadek i uciekają stąd. Tarnów ma najwyższy wskaźnik emigracji 7,5%.
Dodatkową tragedią Tarnowa od lat staje się to, iż - podobnie jak na ogólnopolskiej scenie politycznej - nie widać tutaj jakiejś skutecznej i mającej nadzieję na sukces wyborczy alternatywy.
Roman Ciepiela okazał się nie tylko nieudolnym prezydentem miasta, ale także słabym wicemarszałkiem. Wg presiżowego pisma "Wspólnota" Małopolska jest dziś najbiedniejszym województwem w Polsce. Inny kandydat na Prezydenta Tarnowa - Jakub Kwaśny z SLD wsławił się promowaniem budowy surrealistycznego przejścia podziemnego pod ulicą Mickiewicza czy też posiłkowaniem się w czasie kampanii wyborczej osobą Jana Hartmana, który wcześniej "zasłynął" swymi skandalicznymi wypowiedziami na temat kazirodztwa. Kandydat "Ziemi Tarnowskiej" Mieczysław Kras w ogóle nie jest mieszkańcem Tarnowa, lecz Mesznej Opackiej, zaś na pierwsze strony gazet trafił jako starosta tarnowski, za kadencji którego organizowane były wyjazdy do Afryki i Kalifornii. Być może gdyby został Prezydentem Tarnowa przekształciłby Urząd Miasta w biuro turystyczne? Kandydat "Tarnowian" Tadeusz Mazur do dziś wspiera prezydenta Ścigałę, oskarżonego o korupcję!
Dlatego też postanowiliśmy zaprezentować alternatywę wyborczą w postaci porozumienia stowarzyszenia OBURZENI oraz Nowej Prawicy - Janusza Korwin-Mikke. Środowisko OBURZONYCH wywodzi się i jest ściśle związane z Porozumieniem Samorządowym UCZCIWOŚĆ, które już w przeszłości - w miarę swoich możliwości - zrobiło dużo dobrego dla Tarnowa, będąc swego czasu liczącą się siłą w tarnowskim samorządzie (uzyskało w wyborach 15-procentowe popracie!) - patrz historia stowarzyszenia UCZCIWOŚĆ: www.uczciwosc.org.pl
Jako kandydata na Prezydenta Tarnowa OBURZENI i Nowa Prawica zgłosiły dr. Marka Ciesielczyka.
Jeśli 16 listopada 2014 roku Tarnów dokona podobnego wyboru jak dotychczas i skazany zostanie ponownie na rządy ludzi bez wyobraźni (takich np. jak kandydat PO Roman Ciepiela) - naszym zdaniem - nie zdoła się już odbić od dna przez kolejne dziesięciolecia.
 
Jak przekształcić Tarnów z polskiego bieguna korupcji w polski biegun inwestycyjny - wywiad Ciesielczyka dla Tarwizji:
 
 
_________________________________________________________
Co zrobić, by Tarnów był w końcu normalnym miastem - wywiad Marka Ciesielczyka dla Radia Kraków - patrz tutaj:
http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/tarnow/marek-ciesielczyk-przez-20-lat-tarnow-funkcjonowal-jako-miasto-nienormalne/
___________________________________________________________
"Ustawiana" debata prezydencka w PWSZ w Tarnowie? - patrz artykuł:
http://oburzeni.pl/ustawiana-debata-prezydencka-tarnowie/
Relacja filmowa z debaty prezydenckie w PWSZ poniżej:
 
 
Kwaśny, Hartman, kazirodztwo i surrealistyczne przejście podziemne:
 
http://powisle.prawdemowiac.pl/newsreader/items/kazirodztwo-przejscie-podziemne-i-kamapia-wyborcza.html
 
 
Dlaczego nie warto głosować na kandydata PO na Prezydenta Tarnowa - Romana Ciepielę? Kliknij na jego zdjęcie obok oraz oglądnij film niżej pt: "Wicemarszałek z PO Roman Ciepiela obnażony".
 
 
Konferencja prasowa Oburzonych i Nowej Prawicy m.in. nt. posługiwania się przez kandydata SLD osobą Hartmana, autora skandalicznych wypowiedzi o kazirodztwie
 
 
Co zrobić, by Tarnów przestał być polskim biegunem korupcji - wywiad z dr. Ciesielczykiem w Tarnowskiej TV - kliknij na zdjęcie poniżej:
 
 
Chcesz otrzymywać 1.600 zł miesięcznie z kieszeni podatników za przeglądanie FACEBOOKA, zostań radnym w Tarnowie - patrz artykuł i film obrazujący "pracę" tarnowskich radnych:
 
http://tarnow.prawdemowiac.pl/newsreader/items/jak-sie-bawia-radni-tarnowscy-za-1600-zl-na-glowe.html
 
 
 
 
Zaczęła się kampania wyborcza. Oto pierwsza reakcja medialna na zapowiedź startu w wyborach OBURZONYCH do Rady Miejskiej w Tarnowie oraz dra Marka Ciesielczyka - Gazeta Krakowska - 10.09.2014
 
____________________________________________________________
Echa medialne kampanii wyborczej Oburzonych i Nowej Prawicy:
Tarnów nie musi być polskim biegunem korupcji – dlaczego Kras, Ciepiela, Ścigała czy Kwaśny to fatalni kandydaci na Prezydenta Tarnowa – wywiad z dr. Markiem Ciesielczykiem w Tarnowskiej Telewizji – kliknij tutaj:
http://tarnowska.tv/aktualnosci/czytaj/3996,marek-ciesielczyk-kandydatem-nowej-prawicy-na-prezydenta-tarnowa.html
Relacja TVP z konferencji prasowej Nowej Prawicy i OBURZONYCH w Kronice
Krakowskiej 10 października o godz. 18:30 (poczekaj aż wyświetlą się
reklamy, a następnie przejdź na minutę: 8:oo):
wejdź tutaj:
http://www.tvp.pl/krakow/kronika/wideo/10-x-2014-godz-1830/17195902
Relacja Radia Kraków – wejdź na „Posłuchaj Marka Ciesielczyka”, by wysłuchać kandydata:
http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/tarnow/jest-piaty-kandydat-na-fotel-prezydenta-tarnowa/
 
 
 
Kliknij na zdjęcie, by obejrzeć wywiad telewizyjny z dr Ciesielczykiem na temat polskiego bieguna korupcji.
 
Dlaczego nie warto głosować w listopadzie na żadnego z obecnych radnych tarnowskich?
 
Przerażająca impotencja radnych tarnowskich po aresztowaniu prezydenta miasta Ryszarda R.
 
 
Dr Ciesielczyk na Prezydenta Tarnowa - relacja filmowa ze spotkania z kandydatem 11 listopada w Tarnowie - kliknij na obrazek niżej:
 
Skandaliczne wypowiedzi radnych po sesji 24.10.2013 - po przedłużeniu aresztu prezydenta Tarnowa Ryszarda Ś. - patrz film niżej:
 
 
Prezydent Tarnowa, Ryszard Ś. z ugrupowania TARNOWIANIE (w koalicji z Platformą Obywatelską) został aresztowany przez ABW 27 września 2013, podejrzany o przyjęcie łapówki. Kliknij na zdjęcie prezydenta za kratkami, by wejśc na artykuł i film na ten temat.
 
Marek Ciesielczyk na sesji Rady Miejskiej jako jedyny zadał pytanie "Kto następny?"
 
Obradująca 7 października 2013 Rada Miejska w Tarnowie całkowicie się skompromitowała, nie ogłaszając referendum w sprawie odwołania aresztowanego przez ABW i podejrzewanego o korupcję przez prokuraturę prezydenta miasta Ryszarda Ś. Kliknij myszką na zdjęcie powyżej (na którym jest M.Ciesielczyk na sesji), by otworzyć artykuł na ten temat.
 
_______________________________________________________________
Także Ty możesz wpłynąć na przyszłość Tarnowa. Zaproponuj sam uczciwego, inteligentnego i odważnego zarazem kandydata na radnego. Zadzwoń - tel.: 601 255 849 lub napisz - e-mail: dr.ciesielczyk@gmail.com
 
 
Patrz ciekawe artykuły i filmy na temat Tarnowa i sytuacji tu panującej:
Cenzura wkracza na ulice Tarnowa? Kliknij na link do artykuły oraz  film niżej:
http://tarnow.prawdemowiac.pl/newsreader/items/jak-wladze-tarnowa-eliminuja-z-rynku-prawdziwe-informacje-na-swoj-temat.html
 
Cenzura wdziera się na ulice Tarnowa - krytyczne wobec miejskich władz bilbordy albo są zasłaniane (patrz zdjęcie), albo w ogóle nie mogą być wieszane w Tarnowie - kliknij tutaj:
http://tarnow.prawdemowiac.pl/newsreader/items/jak-wladze-tarnowa-eliminuja-z-rynku-prawdziwe-informacje-na-swoj-temat.html
 
 
 
Tarnowska Republika Kolesiów - jak znalazł pracę w miejskiej instytucji bezroborny Przewodniczący Rady Miejskiej w Tarnowie Grzegorz Światłowski - kliknij tutaj:
http://tarnow.prawdemowiac.pl/newsreader/items/tarnowska-republika-kolesiow.html
 
 
Czy radni tarnowscy zatrudniają w swych domach służących? Na marginesie absurdalnej uchwały śmieciowej i jej katastrofalnych skutków (na zdjęciu Jerzy Hebda - radny-milioner - szef proprezydenckiego klubu radnych, który - jak na ironię - nazywa się "Tarnowianie" /sic!/ ) - kliknij tutaj:
http://tarnow.prawdemowiac.pl/newsreader/items/czy-radni-tarnowscy-zatrudniaja-w-domu-sluzacych.html
 
 
Aleksander Grad - b. minister skarbu i b. poseł PO - zarabia teraz więcej niż premier Holandii i niewiele mniej od prezydenta USA, a nie ma nic do zaoferowania w sferze gospodarczej dla naszego regionu - kliknij tutaj:
http://tarnow.prawdemowiac.pl/newsreader/items/trzynaste-forum-gospodarcze-nie-mialo-nic-do-zaoferowania-powiatowi-dabrowskiemu.html
 
 
Czym się różni Roman Ciepiela (PO) - wicemarszałek województwa małopolskiego, b. prezydent Tarnowa (z ramienia UW) od Lenina - kliknij tutaj
http://tarnow.prawdemowiac.pl/newsreader/items/czym-sie-rozni-wicemarszalek-od-lenina.html

Czy radni tarnowscy zatrudniają w swych domach służących? Absurdalna uchwała śmieciowa paraliżuje Tarnów i robi z niego cuchnący Neapol... Kliknij na link niżej oraz film.
http://tarnow.prawdemowiac.pl/newsreader/items/czy-radni-tarnowscy-zatrudniaja-w-domu-sluzacych.html
 
 
 
_____________________________________________________________
Dlaczego PiS od lat przegrywa każde wybory w Tarnowie - kliknij tutaj:
http://tarnow.prawdemowiac.pl/newsreader/items/dlaczego-juz-od-lat-pis-przegrywa-kazde-wybory-w-tarnowie.html
 
 
 
Co zrobił dla promocji Tarnowa w Internecie Marek Ciesielczyk - kliknij tutaj:
 
http://m.ciesielczyk.salon24.pl/60358,
tarnow-w-internecie
-tarnowska-encyklopedia-internetowa
 
Okupacja sali obrad Rady Miejskiej przez kibiców Unii Tarnów w 2012. Przewodniczący Rady Światłowski (z PO) nie dopuszcza do głosu mieszkańców Tarnowa, wobec czego sami się dopuszczają.
 
 
 
Dlaczego PiS już od lat przegrywa każde wybory w Tarnowie - kliknij tutaj:
http://tarnow.prawdemowiac.pl/newsreader/items/dlaczego-
juz-od-lat-pis-przegrywa-kazde-wybory-w-tarnowie.html
 
Dr Marek Ciesielczyk, lider stowarzyszenia UCZCIWOŚĆ żąda odwołania Grzegorza Światłowskiego z funkcji Przewodniczącego Rady Miejskiej w Tarnowie
 
 
 
List otwarty 85-letniej emerytki z Tarnowa do premiera Donalda Tuska w sprawie bezduszności Prezydenta Tarnowa Ryszarda Ścigały i popierających go radnych z PO i ugrupowania, które - jak na ironię - nazywa się "tarnowianie" (sic!).
 
 
Na czym naprawdę polega tzw. "polityka prorodzinna" w Tarnowie - czyli o fikcyjnym charakterze "Karty Rodziny Tarnowskiej" dla wielodzietnych rodzin
 
 
Kliknij na obrazek myszką
 
 © Stop złodziejom w polityce
Liczba odwiedzin: 6503738048